אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקע החקירה: שרון פלאצ'י ממזג חברת קנאביס לפי.אל.טי צילום: רמי זרנגר

ברקע החקירה: שרון פלאצ'י ממזג חברת קנאביס לפי.אל.טי

על רקע החקירה בחשד לסיוע להלבנת הון, ואחרי שמיזם ההלוואות החוץ בנקאיות נכשל, בעל השליטה בחברה הבורסאית ממזג לתוכה את חברת אלין ביו - העוסקת בפיתוח והשבחה של זרעי קנאביס

25.02.2019, 16:28 | צלי גרינברג

חברת פי אל טי שירותים פיננסים, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 23.2 מיליון שקל, הודיעה היום (ב') על חתימת מזכר הבנות למיזוג חברת הקנאביס 'אילן ביו', העוסקת בפיתוח והשבחה של זרעי קנאביס.

קראו עוד בכלכליסט

בכך תהפוך פי אל טי לחברה ה-21 בבורסה בתל אביב, הממזגת לתוכה פעילות קנאביס או משקיעה בתחום. השווי הכולל של החברות הנסחרות בתחום עומד על 3 מיליארד שקל, ומאז הודיעה החברה על מיזוג פעילות קנאביס לתוכה, זינקה מנייתה בכ-74%, בעוד רוב מניות החברות הציבוריות בתחום חוות ירידות.

המיזוג תלוי ועומד במספר תנאים מתלים וביניהם: גיוס ציבורי ראשוני של 5.5 מיליון שקל על ידי פי אל טי, ואישור מבית המשפט למיזוגה של אילן ביו עימה. כנגד 'אילן ביו' תלויה ועומדת תביעה אזרחית מטעם צדדים שלישיים, הטוענים כי הם זכאים להירשם במרשם בעלי המניות של החברה וביקשו מבית המשפט להורות לחברה לא לבצע כל עסקה בנכסיה, ובכלל זה עסקאות כלשהן במניותיה.

בעל השליטה העיקרי בפי אל טי הוא שרון פלצ'י, המחזיק 44.29% מהון מניות החברה, שדיווחה לגביו בשבוע שעבר, כי הוא זומן לתת עדות במסגרת חקירה המתנהלת נגד צד ג', במהלכה הוחלט לחקור אותו באזהרה בקשר עם עבירה של סיוע להלבנת הון. בנוסף אליו, מחזיקים בחברה 2 בעלי עניין נוספים; שמעון דסה, המחזיק 15.48%, ואבנר שנור, שותפו לשעבר של יוסף גרינפלד בשליטה בקבוצת קרדן, המחזיק ב-14% מהמניות.

שרון פלאצ שרון פלאצ'י | צילום: רמי זרנגר שרון פלאצ

שמה של אילן ביו עלה לכותרות בתחילת 2018, בעקבות תחקיר של המגזין "קנאביס" ו"ידיעות אחרונות", שחשף הברחה של מזוודה ובה שתילי קנאביס מארה"ב. על פי הפרסומים, המבריח היה בעלים של חברה אמריקאית מקליפורניה, שחתמה על הסכם עם אילן ביו.

החברה הגיבה על החשיפה וציינה כי "הייחורים קיבלו את כל האישורים הנדרשים והוצבו בהסגר בפיקוח מחלקת הגנת הצומח של משרד החקלאות. רק לאחר מועד היבוא המדובר נכנסו לתוקף תקנות היבוא של צמחי קנאביס, ובהן הדרישה להציג אישורי מדינת המקור ליצוא". מנכ"ל אילן ביו, אלעד מגל — אחיו של הח"כ לשעבר ינון מגל — ניהל בעבר חברות למיכשור רפואי.

אילן ביו בחנה בעבר הנפקה ישירה בקנדה, והחליטה לבסוף להתמזג לחברה ציבורית בתל אביב. החברה הוקמה ב־2010 בידי ליעם גלאון, במושב גבעת ח"ן הסמוך לרעננה, והיא הסיטה את עיקר פעילותה לריבוי בתחום הקנאביס ב־2015, כאשר הפעילות היחידה הנוספת שלה היא לריבוי תרביות רקמה בתפוחי אדמה עבור חברה ישראלית גדולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות