אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמיר בירם ואריאל רוטר גייסו 650 מיליון שקל לקרן נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

עמיר בירם ואריאל רוטר גייסו 650 מיליון שקל לקרן נדל"ן

קרן JTLV2 שבניהולם מתכננת לרכוש בישראל נדל"ן מניב, מסחרי, משרדים ונכסים שניתן להשביח. משקיעי העוגן בקרן הם פועלים שוקי הון, כלל ביטוח, הכשרה ביטוח, מיטב דש ומוסדיים נוספים. שלמה גוטמן יצטרף לקרן כמנהל שותף

26.02.2019, 06:49 | גולן חזני

קרן הנדל"ן JTLV השלימה סגירה ראשונה של הקרן השנייה שלה. ל"כלכליסט" נודע כי מנהלי הקרן עמיר בירם ואריאל רוטר – בנו של גבי רוטר מקסטרו – גייסו 650 מיליון שקל לקרן שתיקרא JTLV2 ותעסוק ברכישת נדל"ן בישראל. הרכישות יהיו בעיקר של נדל"ן מניב, מסחרי ומשרדים, אולם גם בתחומים נוספים שבהם ניתן להשביח את הנכסים. עוד נודע ל"כלכליסט" כי שלמה גוטמן, לשעבר מנהל תחום הנדל"ן וסמנכ"ל במגדל ביטוח ומשנה למנכ"ל הפניקס ואחראי על תחום הנדל"ן בחברה, יצטרף כמנהל שותף שלישי לקרן.

קראו עוד בכלכליסט

משקיעי העוגן של הקרן

המשקיעים הבולטים שהזרימו את מרבית הסכום בסגירה הראשונה הם פועלים שוקי הון – זרוע ההשקעות של בנק הפועלים שביצעה את השקעת העוגן הראשונה בקרן, הובילה את גיוס ההון בשוק המקומי והשקיעה כ־75 מיליון שקל. משקיעי עוגן נוספים הם כלל חברה לביטוח, בית ההשקעות מיטב דש, הכשרה חברה לביטוח ומוסדיים נוספים. ממצגת של הקרן שהגיעה לידי "כלכליסט" עולה כי יעד הגיוס הוא 750 מיליון עד מיליארד שקל, ובימים אלה ממשיכה הקרן בגיוס יתרת הסכום.

בירם, שניהל בעבר את בריטיש ישראל שמוזגה לתוך מליסרון, הקים את JTLV ב־2011 והושקעו בה 300 מיליון שקל מהונם העצמי של בירם, רוטר, יבואן טויוטה ג'ורג חורש; אחיו של עמיר רני בירם יחד עם גיל דויטש מייסדי אקסלנס; צביקה בירן ומשקיעים פרטיים נוספים. הקרן הראשונה רכשה נכסים במיליארד שקל. הקרן החדשה צפויה לרכוש גם מניות בחברות שונות ולהעניק הלואוות בתחום הנדל"ן. עם הנכסים שבבעלות JTLV והמנוהלים על ידיה נמנים כיכר אתרים בתל אביב, פרויקט כי"ח בירושלים (שוק מחנה יהודה), פרויקט היקב בראשון לציון, קניון סי מול באשדוד ועוד.

אריאל רוטר בנם של בעלי השליטה ב קסטרו אריאל רוטר בנם של בעלי השליטה ב קסטרו אריאל רוטר בנם של בעלי השליטה ב קסטרו

גוטמן, שיצטרף למנהלי הקרן, שימש בעבר גם כיו"ר דירקטוריון חברת הדיור המוגן עד 120. במסגרות שבהן פעל בעבר, יצר פורטופליו נדל"ן בהיקף מוערך של יותר 10 מילארד שקל. הקרן טוענת במצגת כי בידיה פלטפורמה ניהולית ותפעולית מלאה וייחודית הנותנת מענה לכל הפעילות הנדרשת – החל מאיתור ורכישת הנכסים, דרך הניהול השוטף (תכנון, השבחה, תפעול), הדיווח וניהול הכספים וכלה בשלב המימוש. הקרן תפעל בכל ספקטרום אפשרויות השבחת הנדל"ן, לרבות נכסים מניבים והשבחת תמהיל נחות באותם נכסים, תכנון לא אופטימלי, הסרת חסמים תכנוניים ואחרים, תוספת זכויות בנייה, תוספת ושינוי ייעודי בנייה, בעיות קנייניות ומשפטיות, בעיות הנדסיות, פירוק שותפויות, נכסים או בעלי נכסים ב־Distress ועוד.

שותפויות אסטרטגיות

עוד נאמר במצגת כי הקרן עשויה ליצור שותפויות ושיתופי פעולה אסטרטגיים עם שחקנים איכותיים בשוק. הרכישות יתבצעו על פי רוב באמצעות רכישה ישירה, אך תהיה אפשרות לרכישות גם באמצעות הלוואה (במנגנון של Loan To Own).

כמו כן תהיה אפשרות לרכישת חברות שנכס הבסיס שלהן הוא נדל"ן, שנקלעו לבעיות תזרימיות. הקרן, בדומה לפלטפורמה הקיימת, צפויה על פי המצגת, להניב רווחים בשיעורים מתונים כבר עם תחילת פעילותה. דמי הניהול של הקרן יהיו 2% לשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות