אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא פוסון פארמה: "ישראל מוערכת מאד בסין במונחי חדשנות, המצאה ויצירתיות" צילום: אלעד גרשגורן

נשיא פוסון פארמה: "ישראל מוערכת מאד בסין במונחי חדשנות, המצאה ויצירתיות"

וויליאם וו אמר את הדברים בטקס השקה של בניין בקיסריה שאליו תעבור אלמא לייזרס, שנרכשה על ידי פוסון ב-2013 תמורת 240 מיליון דולר

25.02.2019, 22:53 | גולן חזני

"ישראל מוערכת מאד בסין במונחים של חדשנות, כושר המצאה ויצירתיות. אלמא לייזרס וסיסרם מדיקל, החברה הישראלית הראשונה שהונפקה בהונג קונג, הן חברות מרכזיות במערך העיסקי של פוסון פארמה וזכו לאחרונה בפרס הצוות המוביל של פוסון ל-2018. מרכז החדשנות הבינלאומי החדש של אלמא נועד לשפר את יכולות המחקר, הפיתוח והייצור של החברה כמנוע לצמיחתה העתידית".

קראו עוד בכלכליסט

את הדברים אמר וויליאם וו, נשיא פוסון פארמה הבינלאומית, שהגיע לארץ לרגל טקס השקה של בניין חדש באזור התעשייה בקיסריה, שאליו תעבור החברה מחמישה מבנים קיימים, ותרכז בו הן את קווי הייצור, מרכז המו"פ ומשרדי המטה של החברה. המבנה שמשתרע על 11 אלף מ"ר נשכר מהחברה לנכסי קיסריה לעשר שנים עם אופציה להארכה בעשר שנים נוספות.

בכירי פוסון, אלמא לייזרס וחברת נכסי קיסריה עם השר אלי כהן בטקס בקיסריה, צילום: אלעד גרשגורן בכירי פוסון, אלמא לייזרס וחברת נכסי קיסריה עם השר אלי כהן בטקס בקיסריה | צילום: אלעד גרשגורן בכירי פוסון, אלמא לייזרס וחברת נכסי קיסריה עם השר אלי כהן בטקס בקיסריה, צילום: אלעד גרשגורן

אלמא לייזרס, שמפתחת, מייצרת ומשווקת מכשירים לאסתטיקה רפואית מבוססי לייזר, אולטרא סאונד וגלי רדיו, נרכשה על ידי פוסון הסינית הבינלאומית ב-2013 תמורת 240 מיליון דולר. פוסון בשליטת גואו גואנצ'אנג נסחרת בבורסת הונג קונג בשווי 18 מיליארד דולר ומוכרת בארץ בעיקר לאור הנסיון שנפל ברגע האחרון לרכוש ב-2015 את השליטה בחברת הביטוח הפניקס. העסקה לא קיבלה את אישור הרגולטור הישראלי. לפני חצי שנה הונפקה החברה בהונג קונג בשווי 490 מיליון דולר, אם כי מאז ירד שווייה ל-280 מיליון דולר. זאת למרות שהחברה רושמת שנה שלישית ברציפות צמיחה בהכנסות וברווח.

הטקס נערך במעמד שר הכלכלה אלי כהן שציין את אלמא כדוגמה לקשר עתידי מתהדק בין הכלכלה הסינית והישראלית, ושגריר סין בישראל ג'אן יונגשין, הנהלת ועובדי החברה, בראשות המנכ"ל ליאור דיין, סגן יו"ר קרן אדמונד דה רוטשילד גיא סברסקי ומנכ"ל החברה לנכסי קיסריה מיכאל כרסטני. הבניין אמור להתאכלס בעוד כשנה ויכונה הקמפוס של אלמא לייזרס. פוסון שיגרה לטקס גם את קלבן וונהג, בכיר בהנהלת פוסון אינטרנשיונל, החברה האם של פוסון פארמה ואת סגן נשיא החברה לו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות