אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגנט לתושבי השרון: "נווה זמר היא חוד החנית של רעננה" צילום: קבוצת קידר מבנים

מגנט לתושבי השרון: "נווה זמר היא חוד החנית של רעננה"

השכונה החדשה בצפון רעננה מושכת אליה את תושבי האזור, מספקת להם גישה נוחה לאזורי התעסוקה ונהנית ממערכת תברואה תת-קרקעית חדשנית. טל קידר: "כשמסתכלים סביב, מבינים עד כמה גדול הפוטנציאל"

27.02.2019, 09:54 | יונתן סידון
כשהביקוש למגורים במרכז הארץ מרקיע שחקים ונתקל בהיצע חסר, בלשון המעטה, לא פלא ששכונה חדשה בצפון רעננה, אחת הערים החזקות והמבוקשות במרכז, מושכת התעניינות רבה. מדובר כמובן בנווה זמר, המוגדרת על ידי העירייה כשכונת הדגל של העיר, ושתכלול בסוף הקמתה כ-3,500 דירות.

כיאה לשכונה חדשה ומודרנית, נווה זמר מעוטרת בריאות ירוקות ובגינות ציבוריות לצד ספורטק ובו מתקני כושר, שבילי אופניים, מגרשי כדורסל, קט-רגל ופטאנק. השכונה תכלול גם את מתחם הסקייט פארק הראשון בעיר וכן בית קפה לרווחת התושבים. מאפיין חדשני נוסף נוגע לעזרים הטכנולוגיים לייעול הטיפול במרחב הציבורי: מערכת פנאומטית תת-קרקעית חדשנית תפנה את האשפה בשכונה באמצעות משאבות גדולות, תוך הפרדת הפסולת היבשה והרטובה, ותייתר את הצורך במשאיות אשפה.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

בעירייה, כאמור, מבקשים להפוך את השכונה הנבנית לפנים החדשות של העיר. לדברי העומד בראשה, חיים ברוידא, "שכונת נווה זמר היא חוד החנית של תנופת הבנייה שעוברת על רעננה. אלפי הדירות בשכונה, שתוכננו בתמהיל משתנה ובהתאמה לקהלי יעד מגוונים, ייתנו מענה איכותי לכל סוגי התושבים. אני רואה חשיבות עליונה בהמשך הפיתוח של השכונה, ואנו מקפידים על דיאלוג תמידי עם התושבים בה מתוך רצון להעניק להם איכות חיים אופטימלית – כזו המאפיינת את רעננה".
הפרויקט של קידר מבנים בנווה זמר. "שמחים להיות חלק מהשינוי" , הדמיה: קבוצת קידר מבנים הפרויקט של קידר מבנים בנווה זמר. "שמחים להיות חלק מהשינוי" | הדמיה: קבוצת קידר מבנים הפרויקט של קידר מבנים בנווה זמר. "שמחים להיות חלק מהשינוי" , הדמיה: קבוצת קידר מבנים

איכות החיים שברוידא מדבר עליה מתבטאת גם במיקומה האסטרטגי ובפתרונות התחבורה שמהם ייהנו תושביה, ואשר יחברו אותן לגוש דן. כך, הכביש העוקף הצפוני של העיר, שמוקם גם הוא בימים אלו, עתיד לחבר את נווה זמר לכביש 4, ובעתיד גם לנתיבי איילון.

על הביקוש להתגורר בנווה זמר מעיד הזינוק במחירי הדירות באזור. על פי אתר מדלן, מחירה הממוצע של דירה בשכונה היה בראשית 2019 כ-2.8 מיליון שקל – כ-375 אלף שקל יותר ממחירה הממוצע של דירה בעיר. נתון זה מרשים עוד יותר כשמביאים בחשבון שבמרץ 2014, מחירה הממוצע של דירה בנווה זמר היה כ-2.2 מיליון שקל.

יש עתיד ברעננה

אחד ממיזמי הבנייה הבולטים בנווה זמר הוא זה של קידר מבנים, המציע שלושה פרויקטים יוקרתיים הכוללים 99 יחידות דיור. "הפעילות שלנו בנווה זמר וברעננה היא ממש לא עניין מקרי", מסביר טל קידר, הבעלים ומנכ"ל של קידר מבנים. "החברה במקור מרעננה, אנחנו מחוברים לעיר הזו ומכירים היטב את הדנ"א שלה. זו עיר עם מערכת חינוך מצוינת, שירות מעולה לתושב ועירייה קשובה, שאנו שמחים להיות חלק מהשינוי שעובר עליה".

תמהיל הדירות בפרויקט של קידר מבנים מגוון, וכולל דירות 4 חדרים בשטח של 92 מ"ר ומרפסת של 14 מ"ר, או בשטח של 104 מ"ר ומרפסת של 16 מ"ר; דירות 5 חדרים בשטח של 125 מ"ר ומרפסת של 19 מ"ר או בשטח של 130 מ"ר ומרפסת של 18 מ"ר; ודירות 6 חדרים בשטח של 140 מ"ר ומרפסת של 20 מ"ר. אגב, רק לאחרונה אחרונה סיימה הקבוצה לשווק ולאכלס שני פרויקטים בשכונה בני 97 יחידות דיור.

"הפרויקטים שלנו מושכים משפחות שרואות את העתיד שלהן ברעננה", אומר קידר על קהל היעד של הקבוצה. "מדובר בתושבי העיר ואזור השרון, שרבים מהם גם עובדים בסביבה. מי שמחפש לעשות סיבוב ולהמשיך הלאה, לא מגיע אלינו.

"נווה זמר תהיה שכונה מדהימה. כאשר רואים את הבניינים שמתחילים להתאכלס, את מוסדות החינוך ומוסדות הציבור שבהקמה, השטחים הירוקים והפיתוח הסביבתי – מבינים עד כמה גדול הפוטנציאל. אין לי ספק שמחירי הדירות פה עוד לא אמרו את המילה האחרונה, ועם אכלוסה של השכונה הם צפויים להמשיך ולעלות".

טל קידר עם פרס ההתאחדות. "המחירים לא אמרו את מילתם האחרונה", צילום: קבוצת קידר מבנים טל קידר עם פרס ההתאחדות. "המחירים לא אמרו את מילתם האחרונה" | צילום: קבוצת קידר מבנים טל קידר עם פרס ההתאחדות. "המחירים לא אמרו את מילתם האחרונה", צילום: קבוצת קידר מבנים

קשר משפחתי

כבר יותר מחמישה עשורים מהווה קידר מבנים חלק בלתי-נפרד מענף הנדל"ן בישראל. הרזומה של הקבוצה כולל בין היתר הקמת עשרות שכונות מגורים ואלפי יחידות דיור לצד מבני תעשייה ואולמות ספורט ותרבות.

עוד מראשית דרכה, אי שם בשנות ה-60 של המאה הקודמת, הקפידה הקבוצה לשים דגש על הפן המשפחתי ועל שילובו בעשייה של דור ההמשך. וכך, את מורשתו של המייסד, אברהם קידר ז"ל, ממשיך כיום נכדו טל, שהצטרף לקבוצה ב-2006. בן משפחה נוסף – יובל קידר, אחיו של טל, מכהן אף הוא בתפקיד בכיר בחברה ומשמש כסמנכ"ל תחום התחדשות עירונית באזור השרון.

"חשוב לנו מאוד לשמור על המסורת המשפחתית ולפעול בהתאם לחזון של הקבוצה מיום הקמתה", אומר טל קידר, ומוסיף כי "יחס אישי ואדיב עומדים גם בבסיס האינטראקציה שלנו מול הרוכשים, שהם מבחינתנו שותפים לדרך ואיתם אנחנו שומרים על קשר גם לאחר השלמת הפרויקטים. אנחנו בהחלט מאמינים שמערכת יחסים כזו מסייעת בהסרת חסמים ובניית אמון, ומייעלת את שיתוף הפעולה".

"הון אנושי מצוין"

בשנים האחרונות, בזמן שמיזמי התחדשות עירונית הולכים ותופסים נפח משמעותי בשוק הדיור הישראלי, ממצבת קידר מבנים את מעמדה גם כאחת החלוצות בתחום, בוודאי בכל הקשור לאזור השרון. בימים אלה מקדמת הקבוצה שורה של פרויקטים, כשמאחוריה כמה מיזמי התחדשות עירונית שכבר הושלמו ואוכלסו.

אחד הפרויקטים הבולטים של קידר מבנים הוא זה שברחוב הר סיני 6 ברעננה, שבוצע במתכונת של תמ"א 1/38, ובמסגרתו נוספו 10 יחידות דיור חדשות ל־16 היחידות הקיימות. המיזם גרף סופרלטיבים רבים ואף זכה בפרס מצוינות הבנייה של התאחדות בוני הארץ ל-2018 - בזכות סטנדרט הבנייה הגבוה ושיתוף הפעולה החיובי עם הדיירים.
הפרויקט ברחוב הר סיני. גרף מחמאות ופרסים , צילום: קבוצת קידר מבנים הפרויקט ברחוב הר סיני. גרף מחמאות ופרסים | צילום: קבוצת קידר מבנים הפרויקט ברחוב הר סיני. גרף מחמאות ופרסים , צילום: קבוצת קידר מבנים

אחד היתרונות הגדולים שמציעה קידר מבנים ללקוחותיה טמון בהיותה בעלת סיווג ג'5 – מטעם רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, המאפשר לה שליטה לכל אורך התהליך – משלב הייזום והתכנון של הפרויקט ועד לשלב הביצוע. כמו כן, כל מנהלי הפרויקטים והמהנדסים הם עובדים ישירים של הקבוצה, מה שמבטיח כי הבנייה תתבצע בצורה מיטבית, ותחת פיקוח ובקרה קפדניים. "יש לנו הון אנושי מצוין וצוות מקצועי מיומן", מסכם קידר. "בזכותם אנחנו יכולים לבנות בסטנדרט גבוה ובלתי-מתפשר, ולהעניק ללקוחותינו דיור מודרני ואיכותי".

קידר מבנים – תעודת זהות

שנת הקמה: 1965

מייסד הקבוצה: אברהם קידר

בעלים ומנכ"ל: טל קידר

אזורי פעילות: השרון (רעננה, הרצליה, כפר סבא, רמת השרון, הוד השרון), מרכז הארץ (תל אביב)

פרויקטים בשיווק: 18

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיותעוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו