אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלדד תמיר על תביעתו של טמיר שפירא: "מטרתו לסחוט כספים" צילום: מוטי מילרוד

אלדד תמיר על תביעתו של טמיר שפירא: "מטרתו לסחוט כספים"

תמיר וחברת תמיר פישמן קרנות נאמנות הגישו תגובה לביהמ"ש נגד שפירא ששימש כמנכ"ל משותף בעבר בפישמן קרנות נאמנות, שתבע אותם בטענה שהם פעלו לדלל את זכויותיו

26.02.2019, 12:54 | ליטל דוברוביצקי

מטרתו של טמיר שפירא היא לסחוט כספים מאלדד תמיר וחברת תמיר פישמן קרנות נאמנות – כך נטען בתגובה שהוגשה שלשום על ידי מנכ"ל החברה אלדד תמיר והחברה. הסכסוך המשפטי בין שפירא מי שסיים לאחרונה את כהונתו כמנכ"ל משותף בחברת הקרנות של תמיר פישמן לאחר כשנה לבין אלדד תמיר נמשך.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבוע הגיש שפירא לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה ובקשה לצו מניעה נגד אלדד תמיר ותמיר פישמן קרנות נאמנות. זאת בטענה כי תמיר פגע בזכויותיו ופעל לדלל זכויותיו.

שפירא ביקש מבית המשפט להצהיר כי "כל האופציות שהוענקו לתובע אשר טרם הבשילו נכון למועד הגשת כתב תביעה זה יבשילו במיידיות וימומשו באוטומטיות, וללא כל צורך בפעולה נוספת מצדו של התובע, באופן שיהוו 30% מהון המניות המונפק והנפרע של תמיר פישמן קרנות נאמנות".

"הליך סרק של עובד החברה לשעבר"

שלשום הגישו אלדד תמיר ותמיר פישמן קרנות נאמנות לבית משפט תגובה בה נטען בין השאר: "מדובר בהליך סרק של עובד החברה לשעבר, בעל מניעים פסולים ומטרתו הפעלת לחץ על אלדד תמיר וחברת תמיר פישמן קרנות נאמנות במטרה לסחוט מהם כספים. שפירא הינו עובד שכיר לשעבר בחברה אשר עזב בנסיבות מצערות של התנהגות חמורה באופן יוצא דופן בניגוד עניינים ושלא לטובת החברה. החברה הלכה לקראת שפירא ואפשרה לו להתפטר מהחברה ללא נקיטת צעדים כלשהם נגדו עקב התנהלותו המפרה כביכול".

טמיר שפירא, לשעבר מנכ"ל משותף בפישמן קרנות נאמנות טמיר שפירא, לשעבר מנכ"ל משותף בפישמן קרנות נאמנות טמיר שפירא, לשעבר מנכ"ל משותף בפישמן קרנות נאמנות

אלדד תמיר, מנכ"ל תמיר פישמן קרנות נאמנות, צילום: גיל לביא אלדד תמיר, מנכ"ל תמיר פישמן קרנות נאמנות | צילום: גיל לביא אלדד תמיר, מנכ"ל תמיר פישמן קרנות נאמנות, צילום: גיל לביא

עוד טוען תמיר בתצהיר, כי לשפירא היה הסכם אופציות כחלק מהעסקתו אשר קויים על ידי החברה באופן מלא, זאת על אף הפרות בוטות של שפירא את חובותיו כנושא משרה שהצדיקו ועדיין מצדיקים את ביטול הסכם האופציות. שפירא בחר שלא לנסות ולממש את האופציות על פי הסכם האופציות ולכן הוא אינו בעל מניות בחברה.

"המחלוקת האמיתית בין הצדדיים הינה כספית ואין לשפירא, עובד החברה לשעבר שמעל בתפקידו כול עילה לקבלת צווים זמניים שמשמעותם התערבות בניהול השוטף של החברה", טוען תמיר ומוסיף כי הבקשה הוגשה נגדו באופן אישי ללא כל עילה: "אני דמות ציבורית מוכרת בענף ההשקעות ושוק ההון בישראל, ומשמש כפרשן כלכלי בתוכניות טלויזיה ולכן שרבובי כצד להליך משפטי מקבל פרסום מיידי. צרופי כצד להליך גורמת לי לנזקים ואני מבקש כי בית המשפט יורה על מחקיתי מהבקשה".

תמיר פישמן קרנות נאמנות היא אחת מחברות קרנות הנאמנות הוותיקות והמרכזיות בשוק ההון הישראלי אשר על פי התגובה מנהלת נכון להיום קרנות נאמנות שונות בהיקף של כ-2.2 מיליארד שקל. במסגרת התגובה טוען תמיר כי בשנת 2017 ביקשה החברה להעסיק מנהל שישמש כמנכ"ל משותף בחברה ביחד עם תמיר. "על אף שלמבקש לא היה כול ניסיון בתחום הניהולי הבכיר, החליטה החברה 'לקחת את הסיכון' ולהעסיק את שפירא כמנכל משותף, אולם בדיעבד התבררה החלטה זו של החברה כהחלטה שגויה. שפירא פעל בניגוד עניינים והפר את חובותיו כלפי החברה..הוא כשל בתפקידו והחל מקבל החלטות לא ענייניות", נטען.

את אלדד תמיר והחברה מייצגים עוה"ד מאיה עזריאל לאוב וגילי שטרן.

את שפירא מייצגים עוה"ד נדב יריב ועומר יניב. נדב יריב מסר בתגובה: "טמיר שפירא הינו מנהל מוערך בשוק ההון שפעל נמרצות ימים ולילות והוביל לצמיחת החברה באופן חסר תקדים. הטענות המועלות כיום, בדיעבד, על ידי הנתבעים, מנותקות מהמציאות, מלאכותיות, ומהוות לא יותר מאמתלה לרמיסת זכויותיו של שפירא. מטרתן היחידה של הטענות הנ"ל היא להוות משקל נגד לתביעה המוצדקת שהוגשה ע"י שפירא ואשר מתבררת בימים אלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות