אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת CURV גייסה 6.5 מיליון דולר צילום: נתנאל טוביאס

חברת CURV גייסה 6.5 מיליון דולר

החברה, חלק מקבוצת הסייבר Team8, פיתחה ארנק קריפטו ארגוני מאובטח, שנשען על כלי ייחודי לחישוב מבוזר. בסבב הגיוס השתתפו פלייגרידג' קפיטל, מונקס גרופ, ג'אמפ קפיטל ועוד

26.02.2019, 16:00 | הגר רבט
חברת Curv מקבוצת הסייבר Team8 הודיעה היום (ג') על גיוס סבב סיד של 6.5 מיליון דולר וחשפה שירות ארנק קריפטוגרפי מאובטח לארגונים. את הסבב הובילה Team8 בשיתוף עם Digital Currency Group, המשקיעה המובילה בעולם בחברות נכסים דיגיטליים, והשתתפו בו Jump Capital, Flybridge Capital, Monex Group ו-Liberty City Ventures.

קראו עוד בכלכליסט

"זיהינו שיותר ויותר ארגונים נכנסים לעולם הקריפטו והפתרונות הנוכחיים לשמירה על מטבעות קריפטו הם מיושנים ופיזיים" סיפר איתי מלינגר, מייסד משותף ומנכ"ל החברה. "אנחנו מספקים שירות ענן שמאבטח את הקריפטו מפני תקלות אבל גם זמין בצורה מלאה עבור הארגון. הלקוחות שלנו הם בראש ובראשונה בורסות קריפטו אבל גם משקיעים שרוצים לגוון את הנכסים שלהם, בין אם אלה גופים מוסדיים קלאסיים או גופי השקעה שזו המומחיות שלהם. הצרכים של ארגון הם שונים מאוד מצרכים של לקוח בודד באחזקת מטבעות: מבחינת היכולת לשלוט על העברות כספים, להתמודד עם תקיפות סייבר, לאפשר לעובדים להיכנס ולצאת מהמערכת או היכולת לנהל את הנכסים".

מייסדי החברה, איתי מלינגר ודן ידלין, צילום: נתנאל טוביאס מייסדי החברה, איתי מלינגר ודן ידלין | צילום: נתנאל טוביאס מייסדי החברה, איתי מלינגר ודן ידלין, צילום: נתנאל טוביאס

כאשר רוכשים קריפטו מקבלים מפתח ציבורי (כמו מספר חשבון בנק, אותו מוסרים לשם העברת כספים) ומפתח פרטי (כמו קוד לכספת, אותו צריך כדי למשוך את הכסף). Curv פיתחה פתרון ייחודי שבו המפתח הפרטי לעולם אינו נוצר בשלמותו במקום אחד, אלא קיים באופן מבוזר בשירות הענן ואצל הלקוח, מה שמסיר את הסיכונים הטמונים בשמירתו בסביבה אחת, פיזית או וירטואלית, המהווה נקודת כשל בודדת. זאת בעזרת שימוש בפרוטוקול ייחודי לחישוב מבוזר (MPC (Multi Party Computation שפיתחה.

מלינגר מסביר שהפתרונות הקיימים בשוק מתמקדים בבנייתן של עוד ועוד חומות אבטחה סביב המפתח. "כדי לבצע טרנזקציה העובד הרלוונטי בארגון פונה לשירות הענן שלנו, אנחנו מזהים אותו ואז אוכפים את ההגדרות שהארגון הגדיר מראש. לאחר האישור הפרוטוקול הקריפטוגרפי יוצא לפועל ובזמן שהוא רץ אף צד לא חושף לשני את המפתח הפרטי שלו". לחברה יש היום פיילוטים אצל כ-10 לקוחות בינלאומיים.

את Curv הקימו מלינגר (מנכ"ל) ודן ילין (סמנכ"ל טכנולוגיה), בין מומחי הקריפטוגרפיה של החברה נמנים ד"ר בן ריבה ופרופ' ג׳ונתן כץ. מלינגר וילין הם בוגרי תוכנית תלפיות ושירתו יחד יותר מעשור בתפקידי ניהול שונים בתחומי הסייבר במשרד ראש הממשלה. מלינגר הוא חתן פרס ביטחון ישראל, שלאחר שירותו במערכת הביטחון הוביל קבוצת מוצר באקמאי.

נדב צפריר, שותף מייסד ב-Team8 מסר: "Curv פותרת את ה-trade-off הנצחי בין אבטחה לזמינות, בזכות שירות הענן שלה ארגונים אינם צריכים לתחזק מערכות אבטחה פיזיות מסורבלות, שהן אתגר תפעולי לארגונים גלובליים, או ארנקי תוכנה שהם טרף קל לתקיפות סייבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות