אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון מאסק: "משהו מקולקל בפיקוח של ה-sec" צילום: Joshua Lott

אלון מאסק: "משהו מקולקל בפיקוח של ה-sec"

מייסד טסלה תקף בטוויטר את רשות ניירות ערך האמריקאית, לאחר שפנתה אתמול לביהמ"ש בבקשה להאשים את מאסק בביזוי ביהמ"ש. לפי התלונה מאסק פירסם ציוצים עם נתוני הייצור של טסלה, למרות שהתחייב לא לעשות זאת בהסדר שהגיע אליו בשנה שעברה עם הרשות

26.02.2019, 16:19 | שירות כלכליסט
מייסד טסלה אלון מאסק תקף היום (ג') את רשות ני"ע האמריקאית (SEC), זאת לאחר שאתמול פנתה הסוכנות לבית המשפט בניו יורק בבקשה להאשים את מאסק בביזוי בית המשפט בשל הפרת ההסדר ביניהם. "משהו מקולקל בפיקוח של ה-SEC", כתב מאסק בטוויטר.

לפי התלונה של הרשות, ציוץ שפרסם מאסק ב-19 בפברואר בנוגע לייצור של טסלה לא היה מדויק. מאסק פרסם שורה של ציוצים באותו היום עם תחזיות לנתוני הייצור של טסלה ב-2019. במקור הוא טען כי טסלה תייצר "בסביבות" 500 אלף מכוניות השנה, אך כמה שעות לאחר מכן שינה את הציוץ. "התכוונתי לומר ששיעור הייצור השנתי בסוף 2019 יעמוד כנראה סביב 500 אלף, כלומר 10 אלף מכוניות בשבוע", כתב. "המשלוחים לשנה עדיין מוערכים שיעמדו על סביב 400 אלף".

אלון מאסק מנכ"ל טסלה, צילום: Max Whittaker אלון מאסק מנכ"ל טסלה | צילום: Max Whittaker אלון מאסק מנכ"ל טסלה, צילום: Max Whittaker

בהסדר אליו הגיע בשנה שעברה מאסק עם ה-SEC, הוא התחייב לא לצאת בהצהרות על הביצועים הפיננסיים של החברה מבלי לקבל קודם את הסכמתה. ההסדר הזה הגיע לאחר שבאוגוסט צייץ בטוויטר כי הוא שוקל להפוך את טסלה לחברה פרטית, דבר שלא קרה. במסגרת ההסדר, טסלה נדרשה גם לשלם קנס של 20 מיליון דולר ומאסק נאלץ להתפטר מתפקידו כיו"ר. בדצמבר אמר מאסק בריאיון כי אין לו "שום כבוד ל-SEC", אך חתם על ההסדר מכיוון שהוא מאמין במערכת המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות