אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט: "לשמחתי היו יוזמות חקיקה שנבלמו בגלל פיזור הכנסת" צילום: עמית שאבי

מנדלבליט: "לשמחתי היו יוזמות חקיקה שנבלמו בגלל פיזור הכנסת"

עוד אמר היועמ"ש בטקס הוקרה לפרופ' ידידיה שטרן ש"הגעתי אפילו לכנס פוליטי של ראשי הסיעות כדי לשכנע ולא הצלחתי" - זאת בנוגע לחקיקת חוק ההסדרה ויוזמות נוספות של הממשלה. היועץ הוסיף כי "לאחרונה נשמעת הגישה לפיה קידום מדיניות הממשלה הוא האינטרס היחיד שאני רשאי לשקול. כמובן שאני מתנגד לכך"

26.02.2019, 16:35 | משה גורלי

"הגעתי אפילו לכנס פוליטי של ראשי הסיעות כדי לשכנע ולא הצלחתי", כך גילה היום (ג') היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בטקס הוקרה לפרופ' ידידיה שטרן במכון הישראלי לדמוקרטיה.  

קראו עוד בכלכליסט

היועץ מתכוון לחוק ההסדרה השני וליוזמות נוספות של הממשלה אותן ביקש לבטל. "והיו דוגמאות נוספות שנבלמו לשמחתי לאחרונה בגלל פיזור הכנסת אבל התעלמו מעמדתי", אמר היועץ. "נדיר שזה קורה, אבל בחודשים האחרונים הנדירות פחות נדירה וזה בעייתי. יש דברים מדאיגים ומטרידים".

מנדלבליט צפוי בימים הקרובים לפרסם את הכרעתו בנוגע לתיקי החקירה של ראש הממשלה.

אביחי מנדלבליט.  "לשמחתי היו יוזמות חקיקה שנבלמו בגלל פיזור הכנסת", צילום: עמית שאבי אביחי מנדלבליט. "לשמחתי היו יוזמות חקיקה שנבלמו בגלל פיזור הכנסת" | צילום: עמית שאבי אביחי מנדלבליט.  "לשמחתי היו יוזמות חקיקה שנבלמו בגלל פיזור הכנסת", צילום: עמית שאבי

היועץ המשפטי לממשלה דיבר גם על המתח שקיים בין כובעיו השונים ובעיקר – קידום ענייני הממשלה ושמירת האינטרס הציבורי. "לאחרונה נשמעת הגישה לפיה קידום מדיניות הממשלה הוא האינטרס היחיד שאני רשאי לשקול. לא שמירת סף ולא אינטרס הציבור. יש הסבורים שהכובע של האינטרס הציבורי צריך להיעלם מן העולם, ואיננו רלוונטי לתפקידי. כמובן שאני מתנגד לכך", אמר מנדלבליט.

ועם זאת הסביר היועץ שהדרג המדיני בהחלט רשאי להנחות אותו במדיניות אכיפת החוק בנושאים כמו יידוי אבנים במזרח ירושלים, פוליגמיה וגם הכשרת בנייה ביהודה ושומרון. לדבריו, "אני מקדם שימוש בכלים משפטיים כ'תקנת השוק' ו'הפקעה לצרכי ציבור' כדי להכשיר מבנים ותיקים. לבקשת הדרג המדיני שהתקשה לעבוד במגבלות שהטלנו, הוצאנו דו"ח שמאפשר יותר חופש פעולה לנציגי הציבור, בתמורה להגברת שקיפות".

לגבי שמירת האינטרס הציבורי אמר היועץ: "אנו מתייצבים אחת ליומיים בממוצע בכל בתי המשפט. מנושאים קריטיים ועקרוניים שמדירים שינה מעיני. דיני נפשות, הסדרי פשרה בתביעות ייצוגיות. הכובע הציבורי הוא החשוב ביותר בעיני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
היועץ מוביל המדינה לאבדון שחוק ההסדרה אמור למנוע
חוק ההסדרה תמנע הפקרת קרקע שהמתנחלים מסוריה ועירק תפסו.. כשהיינו בגלות הקרקע והבתים יישארו בידי המדינה והמתנחלים, ובתמורה יפוצו בעלי הקרקעות הפלסטינים בסכום גבוה משווי הקרקע, או יקבלו קרקע חלופית, לפי בחירתם. "זהו צדק חלוקתי שכולם מרוויחים ממנו
מרק  |  27.02.19
5.
ממשלה ימנית
שרת המשפטים שקד דיקטטורית מאיימת על בית המשפט בעליון לא להתערב בחוק הלאום . שקד נגד בגץ בעד חוק ההסדרה בעד החוק הצרפתי שאם ביבי יבחר שוב היא תוציא את החוק שאי אפשר להעמיד לדין ראש ממשלה. וכך היא תעזור לביבי להימלט מאימת הדין שקד בעד חוק הג׳ובים בעד חוק היועמשים היא בעד משילות שזה דיקטטורה שצה שהממשלה תחליט זה מה שיהיה גם אם הממשלה תחליט נגד הציבור שאי אפשר יהיה לפסול חוקים מסריחים שהיא וחבריה הוציאה . איילת שקד את מתאימה להיות שרה בממשלת ארדואן לשם את מתאימה היכן שעותרים עיתונאים או שופטים
משה  |  26.02.19
לכל התגובות