אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכנת נפשות: אריח זכוכית צנח ממגדל עזריאלי שרונה

סכנת נפשות: אריח זכוכית צנח ממגדל עזריאלי שרונה

עוברי אורח שחלפו היום בסביבות השעה 15:00 ברחבת המגדל נדהמו כשלפתע נפל אריח זכוכית עצום והתנפץ לנגד עיניהם; בנס לא נרשמו נפגעים; "זו כבר הפעם השלישית שהאריחים פשוט נופלים והתחושה היא שהנהלת המגדל לא עושה מספיק", אמר אחד העובדים במקום; הנהלת עזריאלי: "מינינו בודק מיוחד"

26.02.2019, 16:59 | בילי פרנקל
סכנת חיים מהמגדל הגבוה בישראל: עוברי אורח שחלפו היום (ג'), בסביבות השעה 15:00 ברחבת מגדל עזיראלי שרונה, נדהמו כשלפתע נפל ממנו אריח זכוכית עצום והתנפץ לנגד עיניהם. בנס לא נרשמו נפגעים.

קראו עוד בכלכליסט

מגדל המשרדים, המתנשא לגובה של 255 על פני 61 קומות, הושק בחגיגיות לפני כחצי שנה ומאכלס כיום חברות בינלאומיות מובילות בהן איירון סורס, פייסבוק, אמזון ועוד. למגדל צורה גיאומטרית ייחודית היוצרת מראה של מגדל הסובב על צירו, כשמבחוץ מחופה המגדל באריחי זכוכית גדולים באורך 4.5 מטר וברוחב מטר וחצי. את מגדל עזיראלי שרונה עיצב היזם והאדריכל דוד עזריאלי בשיתוף עם משרד משה צור אדריכלים ויו"ר הקבוצה דנה עזריאלי.

האריח צונח מעזריאלי שרונה האריח צונח מעזריאלי שרונה האריח צונח מעזריאלי שרונה

אחד העובדים במקום, אורי בנד, נדהם לגלות את שברי הזכוכית כשיצא מהמגדל בסוף יום העבודה. לדבריו, האריחים צנחו מהקומה ה-40, כשזו כבר הפעם השלישית שהדבר מתרחש.

"רציתי לצאת, אבל תחמו את כל היציאה בסרט ואמרו לי שאני יכול לעשות זאת רק אם אחבוש את קסדת האופניים שלי", הוא מספר, "כשיצאתי פשוט ראיתי שברי זכוכית מכל עבר, שהתפזרו לרדיוס של 50 מטר. זו ממש סכנת נפשות. כשאריח זכוכית עצום כזה נופל מגובה רב, זה פשוט יכול להרוג בן אדם. זו כבר הפעם השלישית שהאריחים פשוט נופלים והתחושה היא שהנהלת המגדל לא עושה מספיק. אמורים לדאוג לביטחון שלנו".

בחודש שעבר דווח ב"כלכליסט" כי לא הרחק משם, בבניין קריית הממשלה בדרך מנחם בגין 125 תל אביב, התנפץ חלון פתח חירום מהקומה ה-12 במגדל התנפץ ונחת ברחוב ההומה - בנס ללא נפגעים.

אחד מהעובדים סיפר אז כי גם במקרה זה, אין זו הפעם הראשונה שזה קורה. במכתב תלונה ששלח לעירייה תחת הכותרת "סכנת מוות כתוצאה מנפילת חלונות פתחי החירום", ביקש לחקירה הנדסית בנושא. לדבריו, "מדובר במסגרת במשקל של 50-60 ק"ג, ואפילו יותר. זה מטורף שזה נמשך כבר כמה שנים ולא מצליחים לפתור את זה".

מחברת אפריקה ישראל, שהבניין בבעלותה, נמסר אז בתגובה כי הם מקפידים לבצע בדיקות ולהנחות את העובדים באשר לתפעול החלונות, וכי המקרה שאירע נמצא בבדיקת החברה מתקינה.

תגובת הנהלת עזריאלי לגבי האירוע שנרשם היום: "מגדל עזריאלי שרונה נבנה תוך הקפדה על הסטנדרט הבטיחותי המחמיר ביותר. מינינו בודק מיוחד שיבחן את נסיבות המקרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות