אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיאטת רצח: דוחות מאכזבים ל-WW, המניות של ווינפרי איבדו מחצית מערכן

דיאטת רצח: דוחות מאכזבים ל-WW, המניות של ווינפרי איבדו מחצית מערכן

החברה שהייתה ידועה במשך שנים כ"שומרי משקל" רשמה הכנסות של 330 מיליון דולר לעומת תחזית ל-347 מיליון דולר; הרווח למניה עמד על 46 סנט לעומת צפי ל-60 סנט. המניה התרסקה ב-28% במסחר המאוחר אמש

27.02.2019, 09:10 | שירות כלכליסט

WW, החברה שהייתה ידועה במשך שנים כ"שומרי משקל", מנסה "לתקן מסלול" אחרי כמה כשלונות עסקיים שהותירו את משקיעי וול סטריט מאוכזבים למדי. מניות החברה צללו בכ-28% במסחר המאוחר אתמול (ג'), לאחר ש-WW פרסמה את דו"ח ההכנסות האחרון שלה. רווחיה היו הרבה מתחת לציפיות המשקיעים.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי דו"חות הרבעון הרביעי, החברה רשמה הכנסות של 330 מיליון דולר לעומת צפי ל-347 מיליון דולר. הרווח למניה עמד על 46 סנט לעומת צפי ל-60 סנט. 

WW נמצאת בעיצומו של קמפיין למיתוגה מחדש כחברה לשיפור איכות החיים (wellness) לאחר שהיתה במשך עשורים השם הגדול בשוק תכניות ההרזיה מאז היווסדה ב-1963. מנכ"לית החברה מינדי גרוסמן אמרה בהצהרה שפרסמה החברה ששיעור הצטרפות הלקוחות החדשים היה חלש, ושהחברה פעלה "לשנות מסלול" במהירות באמצעות פרסום אגרסיבי וקמפייני מדיה. "למרות שאנחנו מאוכזבים מתחילת 2019 שלנו, אנו בטוחים שהאסטרטגיה שלנו להתמקדות באספקת פתרונות הוליסטיים, הממנפים את תכניות ניהול המשקל שלנו, שהן הטובות מסוגן, היא הדרך הנכונה לתמוך בצמיחה בת הקיימא שלנו לטווח הארוך".

אופרה וינפרי אופרה וינפרי אופרה וינפרי

מאבקיה של WW היוו חדשות רעות עבור הפנים של החברה אופרה ווינפרי, שבבעלותה יותר מ-8% ממניותיה. מניות אלה איבדו יותר ממחצית מערכן בשנה החולפת, וכוכבת הטלוויזיה איבדה יותר מחצי מיליארד דולר מהונה. ירידת המניות אתמול מגיעה שבוע לאחר ששני אנליסטים חתכו את יעדי התמחור שלהם עבור החברה.

כריסטינה ברסווייט מג'יי.פי מורגן הורידה את דירוג החברה ל"תת-ביצוע" – או "מכירה" – וחתכה את יעד המחיר שלה מ-37 דולר ל-25 דולר. המניה ירדה עד לרמה של כ-21 דולר בנקודה מסוימת במסחר המאוחר אתמול.

ברסווייט מודאגת שחוות הדעת על האפליקציה של WW יהפכו ליותר ויותר שליליות, ומהתחרות עם חברות שירותי ההרזיה Noom ו-Diet Doctor.

עם זאת, בראיין נאגל מחברת אופנהיימר אופטימי יותר. בשבוע שעבר הוא הוריד את יעד המחיר של WW מ-98 דולר ל-40 דולר, עדיין הרבה מעל הרמות בו נסחרה המניה לאחרונה. לדבריו "המשקיעים חוששים כבר מזה זמן מה מירידה בצמיחת כמות לקוחות החברה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות