אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסנקורן משיב למנכ"ל הבורסה: "מתנהג בצורה ברוטלית לעובדים, יש להם גיבוי מבית הדין" צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי

ניסנקורן משיב למנכ"ל הבורסה: "מתנהג בצורה ברוטלית לעובדים, יש להם גיבוי מבית הדין"

לאחר שאיתי בן זאב כתב ליו"ר ההסתדרות היוצא - "כניעתך לסחטנות העובדים מדאיגה" - ניסנקורן ממשיך להביע תמיכה בעובדי הבורסה ונותן להם גיבוי במאבק הנוכחי: העובדים המשתכרים 50 אלף שקל בחודש בממוצע מעוניינים לפתוח מחדש את ההסכם הקיבוצי שעליו חתמו לפני שנתיים ולקבל מענק של 5 משכורות, כתנאי להנפקת הבורסה בת"א

27.02.2019, 11:12 | רחלי בינדמן

אבי ניסנקורן, שיצא אתמול (ג') לחופשה מתפקידו כיו"ר ההסתדרות, על רקע הצטרפותו למפלגת כחול לבן, מגיב לראשונה לטענות שהטיח נגדו מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב, במכתב ששלח לו ואשר אליו מכותב גם שר האוצר משה כחלון. "איתי בן זאב מנסה למנף סכסוך ארגוני ולהפוך אותו לסכסוך פוליטי" אמר ניסנקורן ל"כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

בן זאב דרש במכתב שנחשף הבוקר (ד') ב"כלכליסט" שניסנקורן יורה על ביטול סכסוך העבודה שעליו הכריזו עובדי הבורסה ומעכב את הנפקתה של הבורסה - ובכך את השלמתה של הרפורמה לשינוי מבנה הבורסה שאותו הוביל שר האוצר משה כחלון. עוד כתב כי ניסנקורן "נותן יד להפרת ההסכם הקיבוצי עם ועד העובדים של הבורסה". בן זאב עקץ במכתבו את ניסנקורן, שהצטרף לאחרונה למפלגת חוסן לישראל של בני גנץ, ואמר: "הכניעה שלך לסחטנות של ועד עובדי הבורסה מדאיגה אותי וגורמת לי לחשוש, שמא אלה הן הנורמות שאתה מתכוון להביא לממשלה". 

"נותן גיבוי לעובדים"

בן זאב כבר שלח לניסנקורן מכתב באוקטובר שבו  הציג דרישה דומה וטען כי העובדים המשתכרים שכר ממוצע של 50 אלף שקל בחודש, הפרו את ההסכם הקיבוצי שעליו חתמו איתו לפני שנתיים וחצי. מנכ"ל הבורסה טען עוד, שהעובדים מנסים למנף את רצונו של בן זאב להנפיק את הבורסה בדרישות נוספות שחורגות מההסכמות מולם. אלא שניסנקורן בחר שלא להשיב למכתב מחודש אוקטובר.

עולה להתקפה מנכ"ל הבורסה נגד ניסנקורן: "כניעתך לסחטנות מדאיגה" במכתב ששלח איתי בן זאב ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מאשים בן זאב את ניסנקורן בחתירה תחת ההסכם הקיבוצי שנחתם עם עובדי הבורסה במסגרת הרפורמה לשינוי מבנה הבעלות עליה. בן זאב: "חושש שאלה הנורמות שתביא לממשלה" רחלי בינדמן, 8 תגובותלכתבה המלאה

בתגובה לטענות במכתב האחרון של בן זאב, אמר היום ניסקרון: "בתי הדין לעבודה נתנו גיבוי לעובדי הבורסה ואני נתתי ונותן גיבוי לעובדים האלה. אין יסוד להאשמות של בן זאב והוא סתם ממחזר טענות. מדובר בבנאדם שמתנהג בצורה ברוטלית נגד העובדים". 

בן זאב וניסנקורן, צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי בן זאב וניסנקורן | צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי בן זאב וניסנקורן, צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי

במכתב ששלח בן זאב באוקטובר סמוך להכרזת סכסוך העבודה מצד ועד העובדים, נאמר: "לצערי, עוד לא יבשה הדיו על ההסכם הקיבוצי שנחתם וכבר הפר ועד העובדים של הבורסה את ההסכם עליו חתמנו והכריז, בתמיכת ההסתדרות, על סכסוך עבודה בענין מכירת מניות הבורסה למשקיעים. במסגרת הסכסוך דורש הוועד, בין היתר, רשת ביטחון לעשר שנים ומענק בשיעור של 5 משכורות לעובד (בעלות של כרבע מיליון שקל, ובעלות כוללת משוערת בסך של כ-50 מיליון שקל). סכום זה לא כולל את המענק שחולק לעובדים במניות במסגרת החתימה על ההסכם הקיבוצי שערכו במועד החתימה היה כ-24 מיליון שקל (וכיום מוערך בכ-36 מיליון שקל)".

בן זאב כתב עוד בשעתו: "אני לא מוכן להשלים עם משוואה, לפיה הסכמים קיבוציים מחייבים רק את צד המעסיק, ואילו חובתה היחידה של נציגות העובדים, שמירה על שקט תעשייתי, מופרת ברגל גסה ובאופן חד צדדי".

עוד אמר בן זאב באוקטובר - כאשר ניסנקורן עדיין מכהן כיו"ר ההסתדרות: "אני פונה אליך, כמי שאחראי על ארגון העובדים הגדול במשק, כמי שמכיר את הסכסוך והיה הפרטנר שלי להסכמות אליהן הגענו בקשר לזכויות העובדים אגב שינוי הבעלות בבורסה, וכמי שחתום על ההסכם המוגמר, לא לתת יד לסחטנות של ועד העובדים של הבורסה. אתה הרי יודע מקרוב שיו"ר ועדת הכספים עצר את אישור החוק לשינוי הבעלות של הבורסה עד שלא שמע מההסתדרות כי הושג הסכם המבטיח את זכויות העובדים בגין חילופי הבעלים בבורסה. לא יעלה על הדעת שאתה לא תכבד הסכמים שאתה חתום עליהם ולכן אני מצפה ממך לבטל את הסכסוך".

בשולי המכתב הזכיר בן זאב את דו"ח הביקורת הפנים של הבורסה ממאי אשתקד שאותו חשף "כלכליסט" ובו נחשפו ליקויים מהותיים בתשלומי יתר המשולמים בהיקף רב לשני חברי ועד, שלדברי בן זאב "הוא לא רק בלתי תקין אלא גם מפלה באופן משמעותי ביותר בין חברי ועד כאלה לאחרים". בן זאב סבור כי ההסלמה במהלכי הוועד נגד ההנהלה נעוצים בדוח הביקורת הזה. אלא שגם לכך בחר ניסנקורן שלא לענות. אתמול כאמור שלח בן זאב מכתב נוסף ובו כתב שוב "כניעתך לסחטנות מדאיגה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
עובדים של 50,000 ש"ח לחודש, כשאחרים משתכרים 5,000 ש"ח
זה בזיון אמיתי. איך אפשרנו את העוולות האלה במדינה שלנו? ברור שאי אפשר עוד להפקיד כח כה גדול בידי וועדי העובדים. הם תמיד מנצלים כח זה לבריונות. זה קורה בכל מקום, ללא יוצא מהכלל. המדינה עומדת מולם חסרת אונים כי הפוליטיקאים, שומרי הקופה, מפחדים לאבד קולות. ראש הממשלה הבא - חייב להתמודד ראש בראש עם עניין זה. חייבים למצוא פתרון הולם.
חיים  |  28.02.19
11.
ועד עובדים
שאלה לניסנקורן אתה שמתימר להגן על עובדים אנא אמור מי הארגון, אם קיים כזה, המאגד בתוכו את כלל עובדי ההסתדרות? מי הם אנשי הועד שלו? האם אי פעם שמענו על ישיבה שנערכה עימם? כמדומני כי התשובות לשאלות הן שליליות. לפיכך יוצא שכנראה אתה רודה בעובדי ההסתדרות. או שמא אני טועה?
לא להסתדרות  |  28.02.19
לכל התגובות