אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "כשנכנסתי לתפקיד ידעתי שהמשבר הבא הוא התחבורה" צילום: רויטרס

כחלון: "כשנכנסתי לתפקיד ידעתי שהמשבר הבא הוא התחבורה"

שר האוצר בוועידה בת"א: "כשפיתחנו תשתיות של כבישים, בעולם כבר היו במקום אחר"; על הדיור אמר: "ההצלחה היא בכך שזוג צעיר שרוצה לקנות דירה יכול לחכות, המחירים יציבים והיזמים רודפים אחריו ולא להיפך"

27.02.2019, 11:12 | דותן לוי

"כשנכנסתי לתפקיד ידעתי שהמשבר הבא הוא משבר התחבורה", כך הודה היום (ד') שר האוצר משה כחלון בוועידת השלטון המקומי לחדשנות muni expo 2019. כחלון התייחס לכך בראיון משותף שערך עם חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין, ובו נשאל על משבר התחבורה. "כשאנחנו התעסקנו עם דברים מסוימים, העולם כבר היה בפיתוח תשתיות אחרות, אבל כיום אנחנו מפתחים ובראשל"צ חנכנו את התחלת העבודה על המטרו בהשקעה של 150 מיליארד שקל".

קראו עוד בכלכליסט

ביבס התייחס לכך גם הוא ואמר, "הבעיה היא בתכנון, כשהחלו לתכנן את התשתיות בארץ לא לקחו בחשבון שכל העולם כבר נמצא במקום אחר וכבר לא מרחיבים כבישים ובונים מחלפים, אנחנו בדיליי של לפחות עשור בתכנון התחבורה הציבורית, בעוד בעולם כולם משקיעים ברכבות קלות ולא במכוניות הפרטיות, בארץ הכל עדיין סביב הרכב הפרטי וצריך לעצור את זה".

שר האוצר משה כחלון , צילום: רויטרס שר האוצר משה כחלון | צילום: רויטרס שר האוצר משה כחלון , צילום: רויטרס

כחלון נשאל על תוכנית מחיר למשתכן ומצב הזוגות הצעירים ואמר, "זה מאד קל להגיד שהתוכנית נכשלה, כישלון היא מילה אחת וכשאני צריך להסביר למה הצלחנו זה לוקח הרבה יותר זמן, בפועל, מעלייה של 8% לשנה במחירי הדיור הגענו לבלימה מוחלטת של המחירים בתוך 4 שנים. המצב של הזוגות הצעירים השתנה, מחיר למשתכן סיפק עשרות אלפי יח"ד, יש את הדירות וזה בלם את המחירים. זוג צעיר שרוצה לקנות היום דירה יכול להמתין, המחירים יציבים והיזמים רודפים אחריו ולא להיפך".

ביבס אמר, "שנים התכנון בישראל היה תקוע, עשו שינוי והכל השתחרר. השלב הבא הוא ללא ספק ללכת לבנייה עצמית לזוגות צעירים יחד עם האוצר, זה נבלם בתקופה של שר האוצר הקודם, היה במודיעין מחיר למשתכן במתכונת הקודמת במחירים של 500-600 אלף שקל לדירה וצריך להחזיר את זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות