אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ההשקעה בשידורי קשת פתחה עוד חזית בין דרורית ורטהיים לאחיה דודי?

האם ההשקעה בשידורי קשת פתחה עוד חזית בין דרורית ורטהיים לאחיה דודי?

לפי פרסומים, דרורית, בתו של מוזי ורטהיים המנוח, המכהנת כיו"ר דירקטוריון קשת, זועמת על אחיה דודי, בעל השליטה בחברה המרכזית, על הערבויות שהעניק להלוואות שלקחו בעלי המניות בקשת כדי לממן את רכישת "חברת החדשות" ואת הפקת תוכנית הריאליטי "2025"

27.02.2019, 17:07 | יעל ולצר

האם נפתחה חזית חדשה בין דרורית ורטהיים לאחיה דודי - על ההשקעה בשידורי קשת? בתו של מוזי ורטהיים המנוח, איש העסקים שהיה בעל השליטה בחברות, בהן החברה המרכזית למשקאות קלים (קוקה-קולה), בנק המזרחי ושידורי קשת, המכהנת כיו"ר דירקטוריון קשת, זועמת על אחיה, בעל השליטה בחברה המרכזית, על הערבויות שהעניק להלוואות שלקחו בעלי המניות כדי לממן את רכישת חברת החדשות והפקת תוכנית הריאליטי "2025", שלפחות כרגע נראית ככישלון.

השותפים בקשת הם משפחת ורטהיים (51%), גל נאור, בתו של איש העסקים יצחק תשובה (20%), משפחת למלבאום (15.32%), ויליאם נגל (7.76%) ואלכס גלעדי (5.92%).

ב-30 בנובמבר 2018 נחתם ההסכם בין קשת לרשת למכירת חלקה של רשת בחברת החדשות, וקשת הפכה לבעלים היחידי של חברת החדשות, מה שהוביל למיזוג רשת וערוץ עשר.

"עסקות המימון לא אושרו כנדרש"

לפי פרסומים, הטענות של דרורית ורטהיים נוגעות למימון בסך 130 מיליון שקל שניתן לקשת באחרונה כהלוואה. זאת לאחר, שדירקטוריון קשת אישר בסוף 2018 את העסקה לרכישת חלקה של רשת (50%) בחברת החדשות.

עוד לפי הפרסומים, קשת קיבלה הלוואת גישור של 100 מיליון שקל, ובהמשך הלוואה של 130 מיליון שקל מאלטשולר שחם; בית ההשקעות השקיע בנוסף 30 מיליון שקל בתוכנית "2025". ואולם לפי טענות ורטהיים, עסקות המימון האלה לא אושרו כנדרש או קיימת חוסר בהירות לגבי חלקן. 

אולפני קשת בת"א, צילום: יובל חן אולפני קשת בת"א | צילום: יובל חן אולפני קשת בת"א, צילום: יובל חן

רייטינג מאכזב לתוכנית הריאליטי "2025"

דרורית ורטהיים זועמת כאמור גם על ההשקעה בתוכנית "2025", שקשת השקיעה בו מעל 80 מיליון שקל מתוך אמונה שיניב תשואה בהפקה בישראל ובמכירות הפורמט בעולם. הרייטינג אכזב ונחת לפחות מ-15%, מה שאומר כישלון חרוץ. קשת אמנם רתמה לעזרה את אסי עזר ורותם סלע וכן מתכוונת להכניס לעיר המדומה את אופירה וברקוביץ', מה שאולי יעלה את הרייטינג, אבל ספק אם יגיע לרייטינג המתוכנן, ולא בטוח בכלל שההשקעה תחזיר את עצמה בעתיד.

נושא ההשקעה בקשת, חושף כאמור עוד טפח במערכת היחסים העכורה בינה לבין אחיה, דודי. ורטהיים.

מוזי ורטהיים המנוח חשף ב-2010 בראיון למוסף "אנשי השנה" של "כלכליסט", כי ילדיו יירשו את נכסיו, והדגיש שדודי מיועד "להחזיק את ההגה" בקוקה-קולה וביתר העסקים. "כבר לפני עשרות שנים החלטתי שלא להכניס את הילדים מיידית לעסקים אלא לתת להם להתפתח, כל אחד בכיוונים שמתאימים לו", אמר אז ורטהיים האב. ונראה שצדק. הם מתפתחים לכיוונים שונים ולגמרי מנוגדים.

מהחברה המרכזית לייצור משקאות קלים נמסר בתגובה: "ההחלטות בנוגע להשקעות בשידורי קשת התקבלו בהסכמה מלאה על ידי כל הגורמים הרלוונטיים לרבות כל בעלי מניות החברה המרכזית ליצור משקאות קלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות