אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעצר חשוד בהפעלת רשת להברחת שעונים ותכשיטים שהעלימה מיליוני שקלים צילום: דוברות רשות המסים

פרסום ראשון

נעצר חשוד בהפעלת רשת להברחת שעונים ותכשיטים שהעלימה מיליוני שקלים

רשות המסים עיכבה הבוקר 6 מעורבים לאחר שתפסה בנתב"ג שני מבריחים. מעצרו של החשוד המרכזי, שהעלים על הכנסות של 6 מיליון שקל לפי החשד, הוארך ב-8 ימים

27.02.2019, 17:49 | תומר גנון ועמרי מילמן

רשות המסים חוקרת חשד לפיו רשת ובה 6 מעורבים פעלה להברחת שעוני יוקרה ותכשיטים בשווי מיליוני שקלים לישראל מאז שנת 2017 תוך התחמקות מתשלום מס.

החקירה החלה בעקבות מידע מודיעיני לפיו החשודים הבריחו לישראל עשרות שעונים כדוגמת ROLEX, PETTEK, PHILLP, שנמכרים במחירים של בין עשרות למאות אלפי דולרים בארץ, ללא דיווח לרשויות המס. פרסום השעונים בוצע בצורה שיטתית באינטרנט, באתרים ובאפליקציות.

2 מהשעונים שהוברחו, צילום: דוברות רשות המסים 2 מהשעונים שהוברחו | צילום: דוברות רשות המסים 2 מהשעונים שהוברחו, צילום: דוברות רשות המסים

הבוקר (ד') עיכבו חוקרי מכס ומע"מ באר שבע, יהלום ומכס נתב"ג את החשודים והם הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשל"צ. הדיונים נערכים בשעות אלה. החקירה הפכה היום לגלויה לאחר שנעצרו בנתב"ג שני מבריחים שבכליהם נתפסו 4 שעונים יוקרתיים בשווי של מאות אלפי יורו. בחיפושים בבתים נמצאו עשרות שעוני יוקרה נוספים שעל פי החשד לא דווחו לרשויות המס, וכן רכבי יוקרה כגון פרארי ופורשה. השופטת דחתה בקשה לאיסור פרסום שמות החשודים, אולם נתנה עיכוב ביצוע להחלטה עד מחר.

על פי החשד, בראש הרשת עמד תושב סביון שנחקר בעבר על הברחות שעוני יוקרה. השעונים והתכשיטים נרכשו על ידי החשוד ברחבי העולם, הוברחו לישראל על ידי בלדרים ללקוחות ידועי שם ונמכרו מבלי ששולם עליהם מס. בחיפוש בביתו נתפסו 30 שעוני יוקרה. היקף העבירה המיוחס לחשוד, שמעצרו הוארך ב-8 ימים, נאמד בשלב ראשון ב-6 מיליון שקל. בשלב זה לא ניתן לפרסם את שמו.

מסנגורו של החשוד המרכזי, עו"ד ארי שמאי, נמסר: "כהרגלנו בקודש היחידות החוקרות באות בקול תרועה רמה, וזה נגמר בקול ענות חלושה. אין לי ספק שגם במקרה הזה זה יסתיים ככה".

במהלך הדיון קבעה השופטת כי חלה לכאורה פגיעה בזכות ההיוועצות עם עורך דין של אחד החושדים, המיוצג על ידי עו"ד מוטי לזר. מדובר בקרוב משפחתו של מי שי שעמד על פי החשד בראש הרשת. על פי השופטת שירלי נוה דקל, "לפי הרשום בהודעה (של הנחקר, ת"ג) בתחילת החקירה התקשר החוקר לחמו של החשוד וזה מסר שידאג לעו"ד אולם מיד לאחר מכן החלה החקירה".

עו״ד רני שורץ, ממשרד ירון אלדר פלר שורץ ושות, המייצג את החשוד המרכזי בפרשה מסר בתגובה: "מדובר בניפוח של טענות שהועלו בעבר כנגד מרשי ונמצא שאין בהן דבר. אני בטוח שלאחר שרשויות החקירה יחשפו לתמונה במלואה גם הם יגיעו למסקנה שאין בכך דבר".

 

מעו"ד לזר, המייצג את אחד החשודים, נמסר: "בית המשפט קיצר את תקופת המעצר שביקשה היחידה החוקרת. אני מאמין שלאחר שיבדקו העובדות יתברר כי לא דבק רבב במעשיו".

מעוה"ד רונן רוזנבלום ודניאל קליין, המייצגים חשוד נוסף, לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות