אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת אישר להוריד את אחזקות המינימום של אינטרנט זהב בבי-קום צילום: אוראל כהן

משרד התקשורת אישר להוריד את אחזקות המינימום של אינטרנט זהב בבי-קום

בי-קום, בעלת השליטה בבזק, קיבלה היתר להוריד את אחזקות המינימום של אינטרנט זהב בה מ-50% ל-35%; המהלך יאפשר לבי-קום לגייס הון ולא לחשוש מדילול בעלת השליטה בה אל מתחת ל-50% שמאפשר היתר השליטה

27.02.2019, 19:56 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בשורה טובה לחברת בי-קום המחזיקה בשליטה בבזק. החברה דיווחה הערב (ד') כי קיבלה היתר ממשרד התקשורת להוריד את אחזקות המינימום של אינטרנט זהב בה מ-50% ל-35%. בי-קום, המחזיקה ב-26% ממניות בזק, מנוהלת ע"י עמי ברלב וכיו"ר מכהן שלמה זהר.

קראו עוד בכלכליסט

המשמעות היא שבי-קום תוכל במקרה הצורך לגייס הון שיאפשר לה לעמוד באמות המידה הפיננסיות של חוב של יותר מ-2 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח שלה, ולמנוע העמדתו לפרעון מיידי.

אם משרד התקשורת לא היה נותן לבי-קום את ההיתר, החברה לא הייתה יכולה לגייס הון, שכן הדבר היה מדלל את בעלת השליטה בה אינטרנט זהב (52%) אל מתחת ל-50% שמאפשר היתר השליטה.
        

שלמה זהר, צילום: אוראל כהן שלמה זהר | צילום: אוראל כהן שלמה זהר, צילום: אוראל כהן


 

          

אינטרנט זהב מצויה בחדלות פרעון. החברה הנשלטת ע"י דיסקונט הפועלים והבינלאומי מצויה בהליך של הסדר חוב מול נושיה, מחזיקי האג"ח שלהם היא חברה 730 מיליון שקל.

החברה עצרה את התשלומים למחזיקים והבנקים אינם מוכנים להזרים אליה הון בשלב זה. אינטרנט זהב עצמה ביקשה הפחתה של האחזקה המינימלית של יורוקום בה מ-50% ל-35%, אבל קיבלה אותו רק אחרי 10 חודשים כשמצבה כבר היה בלתי הפיך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות