אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הנדל"ן האמריקאית ווסטדייל רוצה לגייס 500 מיליון שקל בבורסה בת"א צילום: שאטרסטוק

חברת הנדל"ן האמריקאית ווסטדייל רוצה לגייס 500 מיליון שקל בבורסה בת"א

ווסטדייל תנסה להפוך לחברה הראשונה שמצטרפת לבורסה בישראל אחרי בצורת של 10 חודשים;

27.02.2019, 22:07 | יניב רחימי
חברת הנדל"ן האמריקאית ווסטדייל אמריקה תנסה לגייס 500 מיליון שקל בהנפקת אג"ח ולהיות החברה הראשונה שמצטרפת לבורסה בישראל אחרי בצורת של 10 חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

חברת ווסטדייל אמריקה, שהתאגדה כחברה באיי הבתולה הבריטיים, פרסמה הערב תשקיף מדף לגיוס של 500 מיליון שקל בהנפקת אג"ח בבורסה בישראל. ווסטדייל אמריקה היא חברה בת בבעלות מלאה של קבוצת ווסטדייל שפועלת בתחום הנדל"ן ברחבי ארה"ב כמעט שלושה עשורים ושנמצאת בבעלות משפחת קימל (90%) ומנכ"ל החברה, ג'ו בירד (10%).

בעלי השליטה בווסדייל התחייבו להעביר לחברה את הזכויות ב-37 נכסים, מתוכם 36 נכסים מניבים - 27 מתחמי מגורים מסוג Multifamily המושכרים למגורים, ו-9 בניינים המושכרים למטרת משרדים, ונכס להשקעה בפיתוח במיועד להשכרה למשרדים.

בכוונת ווסטסייד לשעבד לטובת מחזיקי אגרות החוב את מלוא הזכויות בשלושה נכסים שהשווי ההוגן שלהם בדוחות ליום 30 בספטמבר 2018 מסתכם ב-141 מיליון דולר. תמורת ההנפקה תשמש לצורך פירעון הלוואות הקיימות כנגד שלושת הפרויקטים שישועבדו. אחת ההלוואות המיועדות לפירעון בכספי הגיוס, שהיקפה 49 מיליון דולר, היא הלוואה שהועמדה על ידי בעלי השליטה, ושתי ההלוואות האחרות שהיקפן הכולל הוא 22.5 מיליון דולר הן הלוואות שבעל השליטה העמיד ערבות אישית בגינן. סכום נוסף של כ-52 מיליון דולר מתוך תמורת ההנפקה ישמש למימון המשך עבודות הפיתוח של הפרויקט השלישי שישועבד לטובת מחזיקי האג"ח ששמו Epic Office.

את ווסטדייל הביאו לישראל חברת החיתום של ברק קפיטל, המנוהלת בידי צביקה מנס, ואמיר ג'יריס המשמש כיועץ ההנפקה.

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

מנס אמר: "זהו המשך לתהליך של קרוב לשנתיים במסגרתו אנחנו מלווים את ווסטדייל, ושכלל שורה ארוכה של בדיקות נאותות וסיורים בנכסי ובמטה החברה שערכנו בעצמנו ובאמצעות גורמי מקצוע אחרים. אנחנו מאמינים כי מדובר באחת מחברות האג"ח הטובות והאיכותיות ביותר שבאו לישראל מחו"ל, ובהתחשב בשעבוד החזק על נכסים איכותיים שאנו מציעים למשקיעים הישראלים, אני חושב שזו עסקת האג"ח האמריקאי החזקה והבטוחה ביותר שהשוק פה ראה".

מנס מודע לסנטימנט השלילי שמאפיין את סקטור חברות האג"ח האמריקאיות בתקופה האחרונה, ולדבריו "אין ספק שלא מעט חברות הגיעו לשוק לא בשלות מספיק הן מבחינת ניסיון והן מבחינת ממשל תאגידי ואופי פעילות. ווסטדייל היא בעיני הדוגמא ההופכית לחברות האלו".

עורכי הדין המלווים את החברה הם משרד עו"ד שמעונוב ושות'. רואה החשבון של ההנפקה הוא משרד EY.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות