אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת העיזבונות שוב דוחה את חלוקת ההקצבות

ועדת העיזבונות שוב דוחה את חלוקת ההקצבות

יועץ גיוס המשאבים איציק פלטק טוען כי הוועדה דוחה שוב ושוב את הקול הקורא להגשת בקשות לתמיכות ובכך ממשיכה את "ההתנהגות הלא מקצועית ואי־הסדר שאפיינו אותה בעבר"

28.02.2019, 08:23 | שחר אילן

טענות קשות לגבי עיכובים בפרסום קול קורא להקצבות של ועדת העיזבונות עולות ממכתב חריף ששלח השבוע יועץ גיוס המשאבים איציק פלטק ליו"ר הוועדה השופטת בדימוס שולמית דותן.

פלטק טוען כי הוועדה דוחה שוב ושוב את הקול הקורא להגשת בקשות לתמיכות ובכך ממשיכה את "ההתנהגות הלא מקצועית ואי־הסדר שאפיינו אותה בעבר". "כלכליסט" פרסם בשנים האחרונות כמה תחקירים על הכשלים הקשים שאפיינו את ועדת העיזבונות בימי קודמיה של דותן.

הכנ"ר סיגל יעקבי, צילום: אוהד צויגנברג הכנ"ר סיגל יעקבי | צילום: אוהד צויגנברג הכנ"ר סיגל יעקבי, צילום: אוהד צויגנברג

ועדת העיזבונות במשרד המשפטים מחלקת כספים שאנשים בארץ ובחו"ל הורישו למדינה. הועדה היתה מעורבת במספר פרשיות שחיתות, והואשמה בבירוקרטיה בלתי נסבלת של תהליך קבלת ההקצבות שכתוצאה ממנו עמותות רבות מוותרות על הפניה. ב־2018 חילקה הוועדה 80 מיליון שקל וב־2017 - 69 מיליון שקל.

במכתב כתב פלטק כי "ועדת העיזבונות פרסמה באתרה לפני כמה שבועות שהקול קורא להגשת בקשות לתמיכה ל־2020 יתפרסם בראשית חודש ינואר". לדבריו, "מאז הוועדה הודיעה בעל פה לפונים אליה שמועד הפרסום עבר לסוף ינואר, אחר כך לפברואר ועתה מדובר על ראשית מרץ".

פלטק טוען ש"זו התנהלות לא הוגנת. אלפי עמותות מבקשות לדעת מתי ניתן לפנות. מאכזב מאוד".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי העיכוב נגרם בשל מעבר הוועדה מתל אביב לירושלים, הקול הקורא יפורסם ב־14 במרץ והעמותות לא ייפגעו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות