אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בימין נותנים גיבוי לנתניהו, בשמאל תוקפים: "הוא מבייש את ישראל" צילום: עמית שעל

בימין נותנים גיבוי לנתניהו, בשמאל תוקפים: "הוא מבייש את ישראל"

בליכוד תקפו את היועמ"ש על קבלת ההכרעה בתקופת הבחירות: "התערבות בוטה וחסרת תקדים". ליברמן הביע תמיכה בנתניהו: "חזקת החפות שמורה גם לראש הממשלה". בשמאל תקפו: "הליכוד והימין הקיצוני שותפים לפשע"

28.02.2019, 19:35 | ynet

בליכוד תקפו בחריפות את הכרעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה אביחי מנדלבליט. "מדובר ברדיפה פוליטית, מסע הציד נגד ראש הממשלה התחיל". מנדלבליט הודיע לנתניהו כי יגיש נגדו כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים בתיק 1000 (תיק המתנות), בגין מרמה והפרת אמונים בתיק 2000 (השיחות עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס), וכתב אישום בגין שוחד בתיק 4000 (פרשת בזק). נתניהו צפוי למסור הצהרה לתקשורת הערב (ה') ב-20:00.

לצפייה בכתב החשדות המלא נגד בנימין נתניהו לחצו כאן

לצפייה בעמדת היועמ"ש ובזו הנגדית של פרקליט המדינה לחצו כאן

לצפייה בתשובת היועמ"ש לעורכי דינו של נתניהו בנושא פרסום ההמלצות לחצו כאן  

 "איש לא מופתע מהודעת היועץ שהגיעה אחרי שלוש שנים של מכבש לחצים אדיר שהופעל עליו על ידי התקשורת, השמאל והפקידות המשפטית כדי שיגיש נגד ראש הממשלה כתב אישום בכל מחיר - גם כשאין כלום, העיקר שזה יהיה לפני הבחירות", טענו בליכוד. "מדובר ברדיפה פוליטית".

ליכוד הוסיפו: "מסע הציד נגד ראש הממשלה התחיל בניסיון להדביק לו ארבעה תיקי שוחד. כבר עכשיו, עוד לפני השימוע, שלושה מהם קרסו. גם שאר הטענות יקרסו כמו מגדל קלפים כשראש הממשלה יתעמת עם עדי המדינה, יביא עשרות עדים שבאופן תמוה לא נחקרו ויציג את המסמכים והפרוטוקולים שמוכיחים שכל פעולותיו והחלטותיו של ראש הממשלה נעשו כדין".

בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

במפלגתו של נתניהו תקפו את ההחלטה על פרסום הכרעת היועמ"ש: "פרסום חד-צדדי של הודעת היועץ כחודש בלבד לפני הבחירות, מבלי שניתנת לראש הממשלה הזדמנות להפריך את האשמות השווא הללו היא התערבות בוטה וחסרת תקדים בבחירות. מטרתה אחת - הפלת ממשלת הימין בראשות נתניהו והעלאת ממשלת שמאל בראשות לפיד-גנץ. אסור לתת לזה לקרות".

יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו", ח"כ אביגדור ליברמן, הביע תמיכה בנתניהו: "במדינת ישראל הגוף היחיד שמוסמך לקבוע האם בן אדם אשם או זכאי זה אך ורק בית משפט. חזקת החפות שמורה לכל אדם, גם לראש הממשלה. הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע אינה פסק דין חלוט. לכן מבחינתנו, ראש הממשלה בנימין נתניהו רשאי להתמודד בבחירות לכנסת כמו כל מועמד אחר".

גם "איחוד מפלגות הימין" הביעו תמיכה בנתניהו: "כל אדם, גם בנימין נתניהו, זכאי עד שמוכחת אשמתו ולכן רשימת איחוד מפלגות הימין תמליץ אחרי הבחירות על ראש הממשלה נתניהו כמועמדה להרכבת ממשלת ימין חזקה ויציבה. עם זאת, ולאור ניסיון העבר המר, ברור היום יותר מתמיד שרשימת איחוד מפלגות הימין, היחידה שמחויבת באמת לארץ ישראל, חייבת להיות גדולה וחזקה כדי שלא נמצא את עצמנו יום אחרי הבחירות עם ממשלת ביבי-גנץ-לפיד שעלולה להוביל אותנו להקמת מדינת טרור פלשתינית".

ש"ס הודיעה כי תמשיך לתמוך במועמדותו של נתניהו לראשות הממשלה: "ש"ס תתמוך אך ורק בבנימין נתניהו לראשות הממשלה ותמליץ עליו לנשיא להרכבת הממשלה הבאה. נתניהו הוא האיש המתאים ביותר להנהיג את המדינה בעת הזו ונתמוך בו בתפקידו כראש הממשלה, ככל שהחוק יתיר לו".

אבי גבאי, צילום: עמית שעל אבי גבאי | צילום: עמית שעל אבי גבאי, צילום: עמית שעל

ראש האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה), אמרה בריאיון לאולפן ynet: "הטיעון כאילו רק עכשיו מתחיל הדיון זה מופרח. הגענו עד הלום אחרי שגופי החקירה הטובים ביותר והפרקליטות הגיעו למסקנה שיש להם מסכם ראייתית חזקה שמאפשרת להם ללכת חזק למהלך הדרמטי הזה. נתניהו לא יכול להתמודד בבחירות ולא יכול להמשיך להיות ראש ממשלה אפילו רגע אחד".

יו"ר העבודה אבי גבאי קרא לנתניהו להתפטר: "נתניהו מבייש את מדינת ישראל, מחריב הכל כדי להציל את עצמו. אזרחי ישראל לא רוצים מנהיגות מושחתת. ראש הממשלה מבייש את עם ישראל ואת מדינת ישראל. נתניהו - תתפטר. שים סוף לבושה הלאומית. אל תנהל את הקרב מבית ראש הממשלה".

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה לאחר פרסום ההמלצות: "היום ברורה העסקה מאחורי הכנסת כהניסטים לכנסת - איתרוג למושחת תמורת מקום בוועדה למינוי שופטים. נתניהו לא לבד, למשפט הציבורי יעמדו כל מלחכי הפנכה, כל מקיאי דפי המסרים וכל המשתלחים בשומרי הסף. כל מי ששתק תמורת אתנן פוליטי שותף לפשע. לא די בהחלפת נתניהו. הליכוד שותף לפשע. הימין הקיצוני שותף לפשע. שחיתות הליכוד והימין עומדת גם היא למשפט הציבור היום. החלופה היא ממשלה עם מרצ".

ח"כ איימן עודה, יו"ר רשימת חד"ש-תע"ל, אמר: "מקומו של נתניהו בכלא. עוצמות ההסתה שלו נגד האוכלוסיה הערבית, סימון השמאל בישראל כבוגדים, מדיניות ה'הפרד ומשול' והשיסוי בין האוכלוסיות, נועדו כולם להסוות את המדיניות המושחתת שלו. מה שעומד בראש סדר העדיפויות של ביבי זה הוא ורק הוא, בטח שלא האזרחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות