אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה המכונית שלכם באמת מזהמת? עכשיו אפשר לדעת צילום: שאטרסטוק

כמה המכונית שלכם באמת מזהמת? עכשיו אפשר לדעת

ארגון הבטיחות האירופי הקים גוף עצמאי שיבחן את מידת הזיהום ופרסם תוצאות של 12 דגמים שכבר נבחנו, חלקם משווקים גם בישראל. יונדאי איוניק החשמלית עם ציון ירוק מושלם. דגמים אחרים קיבלו ציונים פחות טובים, במיוחד הגולף TDI

01.03.2019, 16:22 | תומר הדר

כמה המכונית שלכם באמת מזהמת? על תשובה זו מנסה לענות גוף עצמאי חדש שהקים ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP המתמחה בבחינת בטיחות רכבים. EURONCAP נחשב כיום לסמכות הבולטת בנושא מבחני ריסוק וכעת יעסוק הארגון החדש, GREENNCAP במידת הזיהום האמיתית שפולטות מכוניות. כך, בדומה ל-EURONCAP המבצע מבחני ריסוק עצמאיים, גם GREENNCAP יבצע במכוניות מבחני זיהום עצמאיים, כדי לבדוק האם מכוניות מדגמים שונים עומדות בטענות יצרני הרכב.

קראו עוד בכלכליסט

כבר בשלב ראשון, GREENNCAP מפרסם את תוצאותיהם של מבחני הזיהום ל-12 דגמי מכוניות שונים שחלקם משווקים בישראל. הדגם הראשון שנבחן על ידי הארגון הוא גרסתה החשמלית של יונדאי איוניק. שלא במפתיע, לנוכח העובדה שמדובר ברכב חשמלי מלא, זוכה האיוניק לציון הירוק הגבוה ביותר. לצידו, גם ב.מ.וו I3 החשמלית זוכה לציון הגבוה ביותר, לנוכח העובדה שמדובר במכונית חשמלית שאינה פולטת כלל מזהמים.

יונדאי איוניק חשמלית. ציון ירוק מושלם יונדאי איוניק חשמלית. ציון ירוק מושלם יונדאי איוניק חשמלית. ציון ירוק מושלם

לעומת יונדאי איוניק החשמלית וב.מ.וו I3, דגמים אחרים זכו לציונים פחות מושלמים. כך, סובארו אאוטבק 2.5 המשווקת גם בישראל התגלתה כמכונית מזהמת במבחן הפעולה הקרה, כלומר ישר לאחר ההתנעה. הסובארו שאינה מצוידת במסנן חלקיקים לסינון זיהום כאשר המנוע קר, פלטה מזהמים רבים בעת ההתנעה הקרה. גם במבחן מדידת זיהום בכביש בין עירוני קיבלה הסובארו ציון גרוע בפליטת המזהמים, כמו גם במבחן שדימה עבודה בעומס. כתוצאה מכך קיבלה הסובארו ציון כולל של כוכב אחד בלבד מתוך חמישה.

מרצדס A 200 החדשה המשווקת גם היא בישראל קיבלה ציון סביר יותר של שלושה כוכבים מתוך חמישה לאחר שהצליחה אומנם ברוב המבחנים שנערכו בה, אך לא במבחן המדמה נסיעה בעומס. וולוו XC40 בגרסת T5 המשווקת גם היא בארץ קיבלה ציון גרוע של כוכב אחד מתוך חמישה, לאחר שהתגלה כי היא סובלת מפליטת מזהמים גבוהה הן בהתנעה קרה והן בנסיעה בכביש בין עירוני. ציון גרוע במיוחד קיבלה פולקסווגן גולף בגרסת ה-TDI, גרסת הדיזל: אפס כוכבים, לאחר שהתגלה כי היא פולטת מזהמים (NOX) בשיעור חריג בכל מצבי הנסיעה שנבחנו על ידי הארגון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות