אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורות טובות ליוון: מודי'ס העלתה את דירוג האשראי בשתי רמות צילום: רויטרס

בשורות טובות ליוון: מודי'ס העלתה את דירוג האשראי בשתי רמות

הדירוג עלה לרמה של B1 עם אופק יציב, מרמה של B3. בורסת אתונה עלתה ב-16% מתחילת השנה. "הכלכלה מראה סימני התאוששות"

02.03.2019, 13:33 | שירות כלכליסט
סוכנות דירוג האשראי מודי'ס העלתה את הדירוג של יוון בשתי רמות - מהלך שיסייע לתוכניות הממשלה למכור סבב חדש של איגרות חוב כבר החודש. כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג. 

קראו עוד בכלכליסט

הדירוג של המדינה עלה לרמה של B1 עם אופק יציב, מרמה של B3, כך על פי ההצהרה שפרסמה סוכנות מודי'ס ביום שישי. בכל זאת, הדירוג החדש הוא 4 רמות מתחת לדירוג השקעה.

"מאמצי הרפורמות המתמשכים מתחילים לאיטם להניב פירות לכלכלה", נכתב בהצהרה. "אף שההתקדמות נתקעת לעיתים, והיעדים נדחים או מתפספסים, נראה שתנופת הרפורמות מתגברת וישנן תחזיות חיובית לגבי ההתקדמות העתידית וחזרה לסיכון נמוך".

הפגנה ביוון נגד חבילת החילוץ של האיחוד האירופי, צילום: רויטרס הפגנה ביוון נגד חבילת החילוץ של האיחוד האירופי | צילום: רויטרס הפגנה ביוון נגד חבילת החילוץ של האיחוד האירופי, צילום: רויטרס

יוון סיימה הקיץ את תוכנית החילוץ הבינלאומית שקיבלה, והממשלה מתכוונת לחזור לשוק האג"ח החודש, זאת לאחר מכירה מוצלחת בינואר של אג"ח לפירעון עוד חמש שנים. הסבב הנוכחי יכלול קרוב לוודאי אג"ח לעשר שנים, זאת בהתחשב בכך שהתאבון לחוב היווני בקרב המשקיעים נותר גבוה.

המניות והאג"ח היוונית נסחרות השנה במגמה חיובית, והמדד של בורסת אתונה עלה ב-16% מאז תחילת השנה. התשואה על אג"ח לעשר שנים היא מתחת ל-3.7%, זאת בהשוואה לשיא של 37% שנרשם בשיא משבר החובות ב-2012, אז הגיעה יוון לחדלות פירעון על החובות שלה לנושים מהסקטור הפרטי.

"הצעדים הפוליטים הכואבים ביותר כבר בוצעו, והכלכלה סוף כל סוף מראה סימנים להתאוששות, ובכך מורידה את התמריצים לממשלות עתידיות לסכן את ההישגים שהושגו במאמץ", נמסר עוד ממודי'ס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות