אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדואן: האינפלציה בטורקיה תיפול בחזרה לרמה של 6%-7% צילום: איי אף פי

ארדואן: האינפלציה בטורקיה תיפול בחזרה לרמה של 6%-7%

בנאום שנשא בעיר ריזה בצפון המדינה, נשיא טורקיה לא פירט כיצד הוא מתכנן לעמוד בהתחייבותו. אחרי שהאמירה ל-25% באוקטובר, האינפלציה בטורקיה עמדה בינואר על 20%. לפי התחזיות, נתוני האינפלציה שיתפרסמו ביום שני יורו על ירידה קלה ל-19.9%

02.03.2019, 15:22 | שירות כלכליסט
נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן טען היום (שבת) כי האינפלציה במדינה תרד לרמה של בין 6%-7% מרמתה הנוכחית החגה בין 19%-20%. אם כי, הוא לא פירט כיצד הוא מתכנן לעמוד בהתחייבות הזו.

קראו עוד בכלכליסט

בנאום שנשא בעיר ריזה בצפון המדינה, ארדואן לא נכנס לפרטים גם כמו לוח זמנים לתכנית המלחמה באינפלציה שלו. עם זאת, נראה כי הוא מתייחס לתקופה לאחר הבחירות המקומיות ב-31 במרץ.

נשיא טורקיה ארדואן, צילום: איי אף פי נשיא טורקיה ארדואן | צילום: איי אף פי נשיא טורקיה ארדואן, צילום: איי אף פי

"עתודות המט"ח בבנק הטורקי המרכזי עמדו על 100 מיליארד דולר כשנכנסתי לתפקיד", הכריז ארדואן. "אנחנו נתקדם בעוד שהבנק המרכזי מחזק את עתודות המט"ח. שיעור האינפלציה ייפול בחזרה לאזור 6%-7%. שיעור אינפלציה של 19.5-20% לא מתאים לנו".

בינואר עמד שיעור האינפלציה השנתי על 20%. ביום שני יתפרסמו הנתונים המעודכנים, ולפי ההערכות יצביעו על ירידה קלה ל-19.9% בפברואר.

חוסר הוודאות הפוליטי וחששות המשקיעים בנוגע למדיניות המוניטרית של ארדואן גרמו לירידות חדות בלירה, שנפלה בקרוב ל-30% מול הדולר. בעקבות זאת, האינפלציה טיפסה באוקטובר האחרון ליותר מ-25%, ונותרה גבוהה מאז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות