אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשבועות הקרובים: הודעה על כתב אישום נוסף נגד אלוביץ' - בתיקי ני"ע צילום: מוטי קמחי

בשבועות הקרובים: הודעה על כתב אישום נוסף נגד אלוביץ' - בתיקי ני"ע

הפרקליטות צפויה להודיע לאיש העסקים, המסובך בתיק 4000, על זימונו לשימוע נוסף לפני הגשת כתב אישום על עבירות של קבלת דבר במרמה ועבירות דיווח לפי חוק ני"ע, בשתי פרשיות אחרות הקשורות לקבוצת בזק – "170" ו"החפרפרת"

02.03.2019, 17:41 | תומר גנון

לאיש העסקים שאול אלוביץ' לא יהיה הרבה זמן לעכל את החלטת היועץ המשפט לממשלה אביחי מנדלבליט בתיק 4000, לפיה יואשם בשוחד: בשבועות הקרובים צפויה הפרקליטות לזמן אותו לשימוע נוסף לפני הגשת כתב אישום על עבירות של קבלת דבר במרמה ועבירות דיווח לפי חוק ני"ע, בשתי פרשיות אחרות הקשורות לקבוצת בזק – "170" ו"החפרפרת".

קראו עוד בכלכליסט

פרשיית "170" נוגעת להוצאה במרמה של 110 מיליון שקל, מתוך 170 מיליון שקל אפשריים מקופת בזק, כתמורה נוספת לאלוביץ' על מכירת מניותיו ב-yes לבזק בעסקת בעלי העניין משנת 2015 - אותה עסקה שבתיק 4000 נטען שנתניהו זירז את חתימתו עליה בתמורה לשוחד.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: אוהד צויגנברג שאול אלוביץ

מתווה העסקה כלל את התמורה הנוספת אם החברה הייתה עומדת ביעד תזרים מזומנים חופשי. הפרקליטות סבורה שישנן די ראיות המוכיחות שבדו"חות החברה הוצגו מצגי שווא לפיהם בזק עמדה ביעדים, שהתבסס על מניפולציות חשבונאיות שונות שביצעו בכירים בחברה בהנחיית אלוביץ' בתמורה לבונוסים ולקידום.

פרשיית "החפרפרת" עוסקת במרמה של אלוביץ' מול הוועדות הבלתי תלויות שהקימה בזק בכדי לאשר עסקאות בעלי עניין שבהן רצה. זאת תוך הדלפה של מידע עסקי רגיש, על ידי מקורביו בהנהלת בזק, לצד השני בעסקאות – חברות פרטיות בשליטתו. מדובר גם כאן בעסקת בזק-yes וכן בעסקת חלל תקשורת-yes שהיו שוות לאלוביץ' כשני מיליארד שקל בסך הכל.

מלבד אלוביץ' ישלח צוות הפרקליטים שמלווה את התיקים, בראשות מנהלת מחלקת ני"ע יהודית תירוש-גרוס, מכתבי שימוע לחלק מבכירים ועובדים נוספים בקבוצת בזק שנחקרו כחשודים בפרשיות כגון מנכ"לית בזק הפורשת, סטלה הנדלר; מנכ"ל yes לשעבר, רון איילון; מזכירת החברה לשעבר, לינור יוכלמן; ודירקטורים לשעבר בבזק, כגון בנו של אלוביץ' אור, ויד ימינו בקבוצת יורוקום, עמיקם שורר.

בסמוך לשליחת מכתבי השימוע בפרשיות "170" ו"החפרפרת", צפויה פרקליטת מחוז ת"א, עו"ד ליאת בן ארי שוויקי, לקבל החלטתו לגבי הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד שלושה בכירים שנחקרו בנוסף גם בתיק 4000: הנדלר, אור אלוביץ' ושורר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות