אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אלטיס רוצה למכור את האחזקות בישראל; HOT מכחישה צילום: רמי זרנגר

דיווח: אלטיס רוצה למכור את האחזקות בישראל; HOT מכחישה

לפי רויטרס, החברה שבבעלות פטריק דרהי שכרה את בנק ההשקעות מורגן סטנלי כדי למצוא רוכש ל-HOT; עד היום רווחו הערכות כי רק חטיבת התשתיות שלה עומדת למכירה; אלטיס סירבה להגיב לדיווח, וב-HOT מסרו כי הוא אינו נכון

02.03.2019, 20:09 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

לא רק בזק: האם חברת התקשורת HOT עומדת למכירה? סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה בסוף השבוע ידיעה לפיה אלטיס אירופה, חברת האחזקות שמחזיקה בבעלות על HOT ומצויה בשליטת פטריק דרהי, שכרה את בנק ההשקעות מורגן סטנלי כדי למצוא רוכש לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

עד היום רווחו הערכות כי רק חטיבת התשתיות של HOT עומדת למכירה, אבל זו הפעם הראשונה שבה מתפרסמות ידיעות על העמדת החברה כולה למכירה. אלטיס סירבה להגיב לפניות רויטרס ו"כלכליסט" ואילו מ-HOT נמסר לפני דקות אחדות כי הידיעה איננה נכונה וכי החברה אינה עומדת למכירה.

לפי רויטרס לונדון, אלטיס שכרה את בנק ההשקעות מורגן סטנלי כדי לבחון אופציות שונות לעסקיה בישראל, וזאת בהוראה של דרהי עצמו.

אלטיס מצויה בהליך של הנזלת חלק מאחזקותיה ולאחרונה פורסם כי היא מנסה למכור גם את האחזקות שלה בפורטוגל, כדי להקל על יכולותיה לפרוע חוב עצום של 30 מיליארד יורו, חוב שנחשב מאתגר לאור הירידות האחרונות במניית החברה. אלטיס אירופה היא מפעילת הטלקום השנייה בגודלה בצרפת ומלבד ישראל ופורטוגל פעילה גם ברפובליקה הדומיניקנית.

לפי רויטרס, האביטדה (רווח תפעולי תזרימי) של HOT עמדה ב-2017 על סכום השווה ערך ל-475 מיליון יורו כך ששוויה עשוי לעמוד על מיליארד יורו, כך טענו שני מקורות המעורים בנושא. אלטיס צפויה להכניס ממכירות אחזקותיה בפורטוגל 5.7 מיליארד דולר, לפי אותם מקורות. עוד נמסר שאלטיס מבקשת גם לחזק את עתודות המזומנים שלה כדי להשתתף במכרז תדרים 5G בצרפת, אשר צפוי להיפתח בסתיו.

מחיר המניה של אלטיס נמצא תחת לחץ מאז שנת 2017 על רקע חששות לגבי היכולת של הקבוצה הממונפת מאוד לשפר את הביצועים שלה בצרפת.

דרהי, שהקים את אלטיס ב-2002, הטיל על כמה בנקים להשקעות לבחון אפשרויות שונות לגבי עסקי החברה. בשנה שעברה גייסה הקבוצה כ-4 מיליארד יורו ממכירת נתחים בעסקי המגדלים שלה בצרפת ובפורטוגל. היא גם מכרה חלק של רשת הסיבים הצרפתית שלה לקונסורציום בהובלת החברות אליאנץ, AXA ו-OMERS.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות