אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחקיר בבריטניה: לחץ שיטתי של פייסבוק על פוליטיקאים צילום: רויטרס

תחקיר בבריטניה: לחץ שיטתי של פייסבוק על פוליטיקאים

לפי גרדיאן וקומפיוטר וויקלי, ניסתה הרשת החברתית לשדל פוליטיקאים ברחבי העולם לפעול נגד הצרת גישתה למידע על המשתמשים בתמורה להבטחות להשקעות ותמריצים אחרים; בין היתר ותלתה תקוות שהרצת ראש ממשלת אירלנד לשעבר אנדה קני לנשיאות האיחוד האירופי תיטיב עימה בהיבט זה

02.03.2019, 18:52 | שירות כלכליסט

פייסבוק הפעילה לחצים שיטתיים על פוליטיקאים בכל העולם כדי למנוע חקיקה שתגן על פרטיות המשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי תחקיר משותף של הגרדיאן הבריטי ושל כתב העת קומפיוטר וויקלי, ניסתה הרשת החברתית הגדולה בעולם לשדל פוליטיקאים לפעול נגד הצרת גישתה למידע על המשתמשים בתמורה להבטחות להשקעות ותמריצים אחרים.

שריל סנדברג, צילום: עדי ברק שריל סנדברג | צילום: עדי ברק שריל סנדברג, צילום: עדי ברק

מסמכים פנימיים של פייסבוק שהגיעו לידי העיתונים חושפים שפייסבוק פעלה בחזית זו בבריטניה, בארה"ב, בקנדה, בברזיל, בהודו, בוייטנאם, בארגנטינה ובמלזיה כמו גם ב-28 מדינות האיחוד האירופי. החברה הקדישה מאמץ מיוחד לעקר מתוכן את תקנות הפרטיות החדשות של האיחוד האירופי, ה-GDPR, ותלתה תקוות שהרצת ראש ממשלת אירלנד לשעבר אנדה קני לנשיאות האיחוד האירופי תיטיב עימה בהיבט זה.

עוד אסטרטגיה שבה השתמשה החברה היא שימוש בסמנכ"לית התפעול שלה שריל סנדברג, שפרסמה ספר העצמה פמיניסטי בשם "לפרוץ קדימה" כדי לקשור קשרים עם פוליטיקאיות בכירות באיחוד האירופי שאותן סימנה פייסבוק כ"עוינות". לפי המסמכים, פייסבוק גם איימה לעצור השקעות במדינות אלא אם הן יעבירו חוקים שייטיבו עמה.

נוסף לראש הממשלה האירי לשעבר, ניסתה פייסבוק ללחוץ על שר האוצר הבריטי לשעבר ג'ורג' אובסבורן, נשיא הודו לשעבר פרנאב מוקרג'י ומישל ברנייה, לשעבר הנציב האירופי האמון על השוק האירופי המשותף וכיום הנושא ונותן הראשי של האיחוד האירופי לשיחות עם בריטניה על הברקזיט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות