אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אישר את מכירת אפריקה נכסים למגה אור וביג צילום: אוראל כהן

ביהמ"ש אישר את מכירת אפריקה נכסים למגה אור וביג

הקבוצה הרוכשת תשלם 1.248 מיליארד שקל עבור 51% ממניות אפריקה נכסים; כוללת את ביג ומגה אור שירכשו 13% מהמניות כ"א, ושורה של גופים מוסדיים - בהם הראל, הפניקס, פסגות, כלל ביטוח, מיטב דש ונוקד

03.03.2019, 11:25 | גולן חזני
נסללת הדרך למכירת השליטה באפריקה נכסים לקבוצת מגה אור וביג. לפני שעה קלה פרסם השופט איתן אורנשטיין, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, צו המאשר למחזיקי האג"ח לאכוף את השעבוד על המניות ולמכור את השליטה בחברה.  

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה כוללת את מגה אורשבשליטת צחי נחמיאס ואת ביג שבשליטת יהודה נפתלי, כאשר כל אחת תרכוש 13% מהמניות, וכן שורה של גופים מוסדיים כמו הראל, הפניקס, פסגות, כלל ביטוח, נוקד, מור, מיטב דש ועוד.

הקבוצה תשלם 1.248 מיליארד שקל עבור 51% ממניות אפריקה נכסים המשועבדות למחזיקי האג"ח בסדרות כ"ו ו-כ"ז. כל הצדדים, כולל הכנ"ר, לא התנגדו למכירת המניות.

חי גאליס, משנה למנכ"ל ביג, אמר בעקבות ההחלטה: "הקבוצה שנתנה את ההצעה חשבה שיש פה חברה טובה שהיתה צריכה שיהיו לה מלמעלה בעלים שאינם חדלי פרעון. יש פה חברה עם פוטנציאל, עם פורטפוליו נכסים טוב, הנהלה חזקה ומנוסה וצבר קרקעות.  לביג יש פעילות בסרביה - שלושה מרכזי קניות של כ-100 אלף מ"ר - ואנחנו יותר מהכפלנו את הפעילות בחצי השנה אחרונה, וכן צבר פרויקטים חדשים. ביחס לביג, זו פעילות קטנה".

 

בזאת בא הקץ לנסיון של מוטי בן משה לרכוש את החברה. על הפרק נותרה שאלת הפיקדון בסך של 100 מיליון שקל שהפקיד במסגרת ההסדר הקודם שבו אמור היה לרכוש את החברה. בן משה דורש לקבל את סכום הפיקדון בחזרה, כאשר המחזיקים דורשים להותירו בידם - ההכרעה במחלוקת צפויה להתקבל על ידי השופט אורנשטיין.  

יהודה נפתלי בעל השליטה בביג , צילום: עמית שעל יהודה נפתלי בעל השליטה בביג | צילום: עמית שעל יהודה נפתלי בעל השליטה בביג , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות