אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה להפקדה תוכנית לבניית שכונה חדשה בראשל"צ צילום: שאטרסטוק

אושרה להפקדה תוכנית לבניית שכונה חדשה בראשל"צ

שמה של השכונה החדשה יהיה שכונת החצבים, היא תשתרע על פני שטח של כ-250 דונם בחלקה המזרחי של העיר ותכלול כ-1,000 יחידות דיור במבני מגורים בני 5-10 קומות ומגדלים בני 23 קומות - בהם ישולבו שטחי מסחר ותעסוקה בקומות התחתונות

03.03.2019, 12:24 | בילי פרנקל

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז שבמינהל התכנון, אישרה בשבוע שעבר להפקדה להתנגדויות תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בראשון לציון. שמה של השכונה החדשה יהיה שכונת החצבים, והיא מתוכננת לכלול 1,000 יחידות דיור.

קראו עוד בכלכליסט

  , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק   , צילום: שאטרסטוק

התכנית משתרעת על פני שטח של כ-250 דונם, וממוקמת בחלקה המזרחי של העיר - בשטח שבין הגבול המוניציפלי של העיר ושיכוני המזרח, בין שכונת הרקפות לשכונת הנרקיסים, הנמצאות בתהליכי פיתוח ובנייה.

יחידות הדיור מתוכננות במבני מגורים בני 5-10 קומות, וכן במגדלים בני 23 קומות, המשלבים בקומות התחתונות שטחי מסחר ותעסוקה. תמהיל יחידות הדיור כולל גם דירות קטנות ובינוניות של 3 ו-4 חדרים, ויחידות דיור מיוחד עבור עולים חדשים.

בנוסף כוללת התוכנית כ-47 דונם עבור שטחים למבני ציבור, מתוכם שטח עבור קריית חינוך ושטח של כ-19 דונם עבור ספורט ונופש, עליו יוקמו מגרש כדורגל ופארק שכונתי. בסך הכל מוצעים כ-17 אלף מ"ר עיקרי עבור שטחי תעסוקה ו-6,500 מ"ר עיקרי עבור שטחי מסחר בחזיתות מסחריות מלוות רחוב, במטרה לעודד הליכה בשכונה ולהנגיש את השירותים לתושביה.

התוכנית כוללת גם הקמת שני צירי תחבורה חדשים ורשת תחבורה ציבורית, שיקשרו את כל חלקי השכונה לעיר הקיימת. התוכנית הינה ביוזמת עיריית ראשון לציון ונערכה ע"י אדריכל עדי אסיף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות