אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורד יוצאת מפעילות באפריקה; בעלי השליטה מוותרים על חלק מהשכר צילום: אריק שרוסטר

אורד יוצאת מפעילות באפריקה; בעלי השליטה מוותרים על חלק מהשכר

חברת התשתיות מדווחת שמשפחת אדורם יזמה הורדה של 20% בדמי הניהול החודשיים עד להודעה חדשה; יו"ר הדירקטוריון ובעל המניות צחי סולטן ויתר על שכר הדירקטורים עד לסוף 2019; אורד חתמה על הסכמים למכירת הפעילות באפריקה לשותף המקומי

03.03.2019, 14:41 | מיקי גרינפלד

שבועיים לאחר שדיווחה על הפסד בפרויקט ענק שביצעה עבור שיכון ובינוי מודיעה היום (א') קבוצת אורדעל שורה של שינויים ארגוניים, בראשם יציאה מהפעילות באפריקה ושינויים במבנה השכר של בעלי השליטה.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת זו, כחלק מצעדי ההתייעלות שמבצעת החברה, הופחתו ב-20% דמי הניהול שמשלמת אורד לברקולס שבבעלות המנכ"ל אריאל אדורם ואביו אמנון אדורם (אמנון אדורם מכהן כדירקטור וכאחראי רגולציה ותקינה בחברה), החל מה-1 במרץ ועד להודעה חדשה. לפי הדיווח, היוזמה להורדת דמי הניהול היתה של משפחת אדורם.

לאחר ההפחתה יעמדו דמי הניהול החודשיים שישולמו לברקולס על 96 אלף שקל - סכום ההפחתה הכולל לשנה שלמה עומד על 288 אלף שקל. אריאל ואמנון אדורם הם מבעלי השליטה באורד, ומחזיקים יחד 16.37% ממניותיה.

במקביל, יו"ר החברה יצחק סולטן הודיע כי הוא מוותר על שכר הדירקטורים שלו הוא זכאי, מה-1 במרץ עד לסוף שנת 2019. יצחק סולטן נמנה גם הוא על בעלי השליטה בחברה, לצד ניר פלג - השניים מחזיקים יחד באמצעות החברה הפרטית סולג פיתוח 10.55% מהמניות.

פלג, המכהן גם כדירקטור באורד, אינו מושך שכר עבור התפקיד כבר מיוני 2018 (בנובמבר 2018 הודיעה אורד כי גם הדירקטורית רות שמחה ויתרה על שכרה כדירקטורית, החל ממועד מינויה, ב-21 באוקטובר האחרון).

עוד הודיעה אורד כי ניר פלג, הנמנה כאמור על בעלי השליטה, יסיים את תפקידו כמנהל הפעילות של החברה בישראל והוא ימונה לתפקיד מנהל פעילות הסלולר והלוגיסטיקה של החברה. שינוי מבני משמעותי נוסף נוגע לפעילותה של אורד באפריקה: החברה התקשרה בשורה של הסכמים עם שותף מקומי שלה באפריקה, במסגרתם היא מוכרת לו את פעילות החברה באפריקה. עסקה זו נדרשת לאישור האסיפה הכללית של אורד.

חברת התשתיות אורד נרכשה על ידי הקבוצה של סולטן-פלג ומשפחת אדורם בדצמבר 2013 – החברה נסחרת בת"א בשווי שוק נמוך של כ-73 מיליון שקל, לאחר שהמניה איבדה 54% מערכה ב-12 החודשים האחרונים. בסיכום 5 השנים האחרונות נרשמה באורד נסיגה כוללת של 43%.

לפני כשבועיים דיווחה אורד על השלמת פרויקט המערכות הסולאריות הקרקעיות שביצעה לשיכון ובינוי אנרגיה מתחדש. במסגרת הדיווח עדכנה אורד שסכום התשלומים שיתקבל מהפרויקט יעמוד על 108 מיליון שקל, ושהיא צפויה לרשום בפרויקט הפסד של 12 מיליון שקל. החברה ציינה עוד שבעקבות ההפסד היא לא תעמוד באמות המידה הפיננסיות שנקבעו עם הבנקים המממנים ושהיא מנהלת מגעים מול הבנקים להסדרת העניין.

צחי סולטן , צילום: אוראל כהן צחי סולטן | צילום: אוראל כהן צחי סולטן , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות