אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחיר זה לא הכל: הוויסקי הזול שזכה בפרס יוקרתי צילום: Lidl

המחיר זה לא הכל: הוויסקי הזול שזכה בפרס יוקרתי

קווין מרגוט בלנדד שזכה בפרס בתחרות בינלאומית - הוא הוכחה לכך שמשקה טוב לא חייב להיות יקר

04.03.2019, 21:43 | שירות כלכליסט

בקבוק וויסקי שנמכר בסופרמרקט תמורת 17.95 דולר זכה בקטגוריה של וויסקי בלנדד המיושנים 12 שנים ופחות - בטקס פרסי הוויסקי העולמיים שנערך בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

הוויסקי הזוכה, קווין מרגוט, נמכר ברשת הסופרים הגרמנית המוזלת לידל (Lidl), ונבחר ע"י 40 מומחים שהתכנסו בערים שונות, בהן תל אביב, מלבורן ואדינברו. המומחים העדיפו את הוויסקי המיושן  8 שנים על פני משקאות יוקרתיים יותר, כמו ג'וני ווקר בלאק המיושן 12 שנה, שעולה יותר מכפליים מהבקבוק הזוכה.

וויסקי קווין מרגוט, צילום: Lidl וויסקי קווין מרגוט | צילום: Lidl וויסקי קווין מרגוט, צילום: Lidl

רשת לידל מתארת את הוויסקי הזוכה, המתהדר בטעמים עדינים של אפרסק ושזיף מיובש, כ"חלק עם מתיקות עשירה וטעם עמוק, שמשאיר סיומת חמימה ומתמשכת". הקווין מרגוט בילה שמונה שנות יישון בחביות אלון, וכתוצאה מכך "טעמו מכיל יותר אפיונים של החבית, וריכוז קטן מהזמן שבילה בתוכה נותן טעם עצי וסיומת ארוכה". 

אך זוהי אינה ההצלחה הראשונה של לידל בתחום. Gin Magazine בחר בג'ין היבש מסוג Hortus London שנמכר גם הוא ברשת המוזלת כג'ין הסופרמרקט הטוב של השנה בשבוע שעבר, ובשנה שעברה זכה הבקבוק שעולה 21.28 דולר במבחן הטעימה העיוורת של ה-Good Housekeeping Institute, בו ניצח שמות מוכרים כמו בומביי סאפייר, גורדונ'ז, סיפסמית' וביפיטר.  

בסופרמרקט הזה תוכלו לקנות את הוויסקי הטוב בעולם, צילום: שאטרסטוק בסופרמרקט הזה תוכלו לקנות את הוויסקי הטוב בעולם | צילום: שאטרסטוק בסופרמרקט הזה תוכלו לקנות את הוויסקי הטוב בעולם, צילום: שאטרסטוק

זוהי הוכחה נוספת לכך שמשקאות חריפים טובים לא חייבים להיות יקרים. ב-2017, בקבוק קברנה סוביניון של סיינט אנדרוז, בציר 2016, שמחירו 6 דולרים, ואשר נמכר רק בסופרמרקטים של Coles במלבורן, נבחר פה אחד לדירוג זהב בתחרות טעימה עיוורת בתחרות היין הבינלאומית של העיר. הוא הביס 1,100 מועמדים מיותר מ-10 מדינות. 

ובמאי האחרון, בקבוק שמחירו 8 דולרים, של Exquisite Collection Cotes de Provence Rose שנמכר ברשת הסופרמרקטים המוזלים Aldi, זכה במדליית כסף ב"אתגר היין הבינ"ל" (הידוע כאוסקר של הייננות), אשר מקיים תחרות שנתית בה משתתפים גם יינות אולטרא-יקרים, וגם יינות יותר "עממיים" במחירים סבירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות