אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרקליט המדינה על תיקי נתניהו: "אין כל שחר לטענה שהיועמ"ש נתן הנחות" צילום: שמיר אלבז

פרקליט המדינה על תיקי נתניהו: "אין כל שחר לטענה שהיועמ"ש נתן הנחות"

בכנס באוניברסיטת חיפה אמר שי ניצן: "ראוי וחיוני לומר - ההחלטה להעמיד את ראש הממשלה לדין בכפוף לשימוע אינה סופית". על הפרסום לפני הבחירות אמר: "פעלנו לפי הכלל שכאשר התיק מבשיל להכרעה אין להמתין. כך פעלנו בעניינו של צחי הנגבי"

03.03.2019, 17:03 | משה גורלי

"ביום חמישי קיבל היועמ"ש החלטה, לשקול את העמדת ראש הממשלה לדין בכפוף לשימוע. ראוי וחיוני לומר - ההחלטה אינה סופית. זו החלטה לשקול וההחלטה הסופית תתקבל רק אחרי שראש הממשלה ישמיע את דבריו בשימוע. דבריו יישמעו בלב פתוח ונפש חפצה. היו עמדות שונות באשר לסעיפי האישום.

"כמו שלא שקלנו שיקול פוליטי בעניין אולמרט לא קיבלנו שיקול כזה בעניין נתניהו. הערכתי הרבה ליועץ שהוביל את התהליך. מחלוקות מקצועיות לא מנעו מאיתנו לעבוד ביחד", כך אמר היום (א'), פרקליט המדינה שי ניצן בכנס בנושא "הנחיות פרקליט המדינה" באוניברסיטת חיפה.

קראו עוד בכלכליסט

ועוד אמר ניצן: "לעניין הפרסום לפני הבחירות - פעלנו לפי הכלל שכאשר התיק מבשיל להכרעה אין להמתין. כך פעלנו בעניינו של צחי הנגבי שזומן לשימוע לפני בחירות. לוח הזמנים נקבע זמן רב לפני ההחלטה להקדים את הבחירות. עתירה לבג"ץ בעניין זה נדחתה על הסף.

"לאחר ההודעה, נטען שהיועץ נתן הנחות ומצד שני נטען שהיועץ החמיר עם רה"מ ונטען שאנו פועלים מטעמים פוליטיים וזרים. אין כל שחר לטענות אלה. ההחלטות התקבלו משיקולים ענייניים בלבד. עלתה טענה שהיועץ נכנע. אין בכך ממש. במשך שנים התנהלו הפגנות מול ביתו שדרשו ממנו החלטות מיידית. היועץ לא הסכים לקבל החלטות עד שהחקירה תהפוך כל אבן. לבסוף החליט כמיטב מצפונו וללא כל לחץ.

מימין: שי ניצן ובנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי, קובי גדעון מימין: שי ניצן ובנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי, קובי גדעון מימין: שי ניצן ובנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי, קובי גדעון

"ליאת בן ארי, שניהלה את תיק אולמרט, פעלה אך ורק לפי שיקולים ענייניים ללא מתן משקל לזהות פוליטית. שמעתי בצער רב את הטענות האישיות נגדה. אין להן יסוד ואנו נוסיף לעשות מלאכתנו כפי שעשינו עד כה עד לקבלת החלטה בעניין השימוע. שום דבר לא ירתיענו".

פרופ' אורן גזל איל, ממארגני הכנס, חיזק את ניצן: "שי, זו לא הפעם הראשונה שאתה נתון למתקפות קשות, אני יודע שאתה ועמיתיך פעלתם ביושר, מקצועיות, רצינות ושקדנות. כל המתקפות שקושרות לעמדות להשקפות פוליטיות מופרכות לחלוטין. מותר לחשוד לומר את דעתו, אך אין בסיס לטענות ולמתקפות על יושרתם של מקבלי ההחלטות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות