אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות מחלת נהגים פתאומית - ברכבת הצליחו לשמור על לו"ז הנסיעות של הלילה צילום: גיל נחושתן

למרות מחלת נהגים פתאומית - ברכבת הצליחו לשמור על לו"ז הנסיעות של הלילה

כשברקע התכתשות בין הוועד להנהלה על סידור העבודה של הנהגים, שמונה נהגי קטר הודיעו הערב על מחלה. הנהלת הרכבת: "נעשה כל מאמץ שלא יבוטלו רכבות". ועד העובדים: "כל הנהגים עובדים לפי סידור העבודה"

03.03.2019, 21:45 | ליאור גוטמן

הנהלת רכבת ישראל הודיעה הערב (א') שהיא הצליחה להתגבר על המחסור הפתאומי בנהגי החברה שאיים להשבית חלק מהנסיעות הלילה ומחר (ב') בבוקר. לפי הנהלת הרכבת, בשעות הערב שמונה נהגים דיווחו על מחלה מסתורית וחלק מהנסיעות לא הסתיימו ביעדן הסופי.

קראו עוד בכלכליסט

ברכבת ישראל מסרו הערב: "שמונה נהגי רכבות הודיעו בשעה האחרונה על מחלה. לעת עתה מצליחה ההנהלה לשמור כאמור על לו"ז רכבות סדיר ותעשה כל מאמץ שלא יבוטלו רכבות. נודיע במידה ונאלץ לשנות את הלו"ז בשל המחלות האלה".

עם זאת, ועד עובדי החברה נזעק להכחיש שיש בעיה וטען ש"כל הדיווחים על המחלות לכאורה של נהגים ברכבת הם דיווחים שאינם נכונים ואף שקריים. כפי שהודיע ועד העובדים, ולאחר שביה"ד קיבל כמעט את כל טענותינו, הרי שהעיצומים שתוכננו ליום ג' בוטלו. כל הנהגים עובדים לפי סידור העבודה".

רכבת ישראל (ארכיון), צילום: רכבת ישראל רכבת ישראל (ארכיון) | צילום: רכבת ישראל רכבת ישראל (ארכיון), צילום: רכבת ישראל

ברקע לדברים, התכתשויות שנערכו לאורך היום בין ההנהלה והוועד על הזכות לקבוע מי יהיה אחראי על סידור העבודה של הנהגים. בית הדין האזורי לעבודה בחיפה קבע בשעות אחר הצהריים שהנהלת החברה תערוך סידור חדש, שיותאם גם לדרישות העובדים ולא רק לדרישות ההנהלה. לפי השופטת אסנת רובוביץ, על הנהלת הרכבת "לבצע בהקדם האפשרי סידור עבודה חדש" שכולל העברה של 12 נהגים בלבד מתוך עשרות שנדרשו במקור לטובת הדרכה ויתירות.

בהנהלת החברה בירכו על ההחלטה וטענו שמדובר במתווה "לו הסכימה ההנהלה בדיון ביום שישי, הצעה לה סרבו ההסתדרות וועד העובדים". עוד קראו בהנהלת החברה לוועד העובדים ולהסתדרות "לגלות אחריות לעתידה של הרכבת ולשלב ידיים עם ההנהלה לטובת ציבור הנוסעים אזרחי ישראל".

מנגד, בוועד העובדים ראו בפסיקת השופטת רובוביץ ניצחון לעמדתם, והכריזו שבית הדין יוציא סידור עבודה חדש לנהגים. "לא פחות ממדהימה הודעת ההנהלה המסולפת על החלטת ביה"ד. בהחלטה כתוב שחור על גבי לבן שבקשת הוועד התקבלה באופן חלקי. לאור העובדה שהסידור החדש יאפשר עבודה תוך שמירה על בטיחות הנוסעים והנהגים, נהגי הקטר יעבדו לפיו בהתאם להחלטת בית הדין", אמרו שם, והוסיפו באותה נשימה שהעיצומים שעליהם הכריז הוועד ביום חמישי  יישארו בתוקפם מבלי לשנות בהם מאומה, עם הבטחה שלא תרשם פגיעה בתנועת רכבות הנוסעים.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
האשמה לדרישות לא הגיוניות ברכבת באשמת שר התחבורה מר כ''ץ
השר גרם לצפיפות ואיחורים ברכבות אחרי שביטל לפני מספר חודשים בהנחיותיו כמעט 20 רכבות יומיות מתל אביב לחיפה ונהריה כדי לפתוח קו חלקי ומקרטע לירושלים ולהופיע בתקשורת כמושיע התחבורה הציבורית בארץ. בקרוב הבחירות אני אדע למי לא להצביע.
חוה נ.  |  04.03.19
לכל התגובות