אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב וסין נמצאות בשלבים האחרונים להשגת הסכם סחר צילום: איי פי

ארה"ב וסין נמצאות בשלבים האחרונים להשגת הסכם סחר

לפי הדיווחים, סין הציעה להוריד מכסים והגבלות על מוצרי חקלאות, כימיקלים ומכוניות אמריקאיות, בעוד שבארה"ב מוכנים לשקול הסרת רוב המכסים שהוטלו אשתקד על ייבוא סיני

04.03.2019, 10:42 | שירות כלכליסט
ארה"ב וסין נמצאות בשלבים האחרונים לקראת השגת הסכם סחר ביניהן. על פי הדיווחים, סין הציעה להוריד מכסים והגבלות אחרות על מוצרי חקלאות, כימיקלים ומכוניות אמריקאיות, בעוד שבארה"ב מוכנים לשקול להסיר את מרבית, אם לא את כל, המכסים שהושתו בשנה שעברה על ייבוא סיני.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם התגבש לאחר השיחות שקיימו שני הצדדים בחודש שעבר בוושינגטון. עם זאת, מקורבים לנושא הזהירו כי נותרו עוד כמה מכשולים, ושני הצדדים עלולים להיתקל בביקורת בבית על כך שההסכם נוטה לטובת האחר.

בכל זאת, ההערכה היא כי ניתן יהיה להגיע להסכם רשמי בפסגה המתוכננת בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג, שתתקיים ככל הנראה באזור ה-27 במרץ, לאחר ששי יסיים ביקור באיטליה ובצרפת.

דונלנד טראמפ שי ג דונלנד טראמפ שי ג'ינפינג בביקור סין. קרובים להשגת הסכם | צילום: גטי אימג'ס דונלנד טראמפ שי ג

כחלק מההסכם המתגבש, סין מוכנה להאיץ את לוח הזמנים המתוכנן להסרת המגבלות על בעלות זרה על מיזמי מכוניות והפחתת המכסים על מכוניות מיובאות מתחת לשיעור הנוכחי של 15%.

ממשלת סין גם תגביר את הרכישות שלה של סחורות אמריקאיות, טקטיקה שנועדה לרצות את טראמפ, שבקמפיין הנשיאות שלו הבטיח לצמצם את הגירעון המסחרי עם סין. על פי המקורבים, אחת מהמחוות הסיניות תהיה התחייבות לרכישה של גז טבעי בשווי 18 מיליארד דולר על ידי Cheniere Energy.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות