אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד לשחיתות: חוקרי רשויות המס פשטו על משרדי פורשה בגרמניה

חשד לשחיתות: חוקרי רשויות המס פשטו על משרדי פורשה בגרמניה

הפרשה שנחקרת נוגעת לחובות מס שנצברו על ידי עובדים לשעבר בחברה וגם להחזרי מס על טובות הנאה שקיבלו בכירים בחברה, ביניהם היו"ר לשעבר מתיאס מולר

04.03.2019, 12:33 | תומר הדר

חשד לשחיתות בפורשה: לפי פרסומים בתקשורת הגרמנית, נציגים מטעם רשויות המס פשטו על משרדי יצרנית הרכב פורשה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הפרסומים, החקירה, שפורשה משתפת עמה פעולה, נוגעת לחובות מס שנצברו על ידי עובדים לשעבר בחברה וגם להחזרי מס על טובות הנאה שקיבלו בכירים בחברה, ביניהם גם מתיאס מולר, היו"ר לשעבר אשר החזיק גם בתפקידים בכירים בפולקסווגן.

מתיאס מולר, יו"ר פורשה לשעבר , צילום: בלומברג מתיאס מולר, יו"ר פורשה לשעבר | צילום: בלומברג מתיאס מולר, יו"ר פורשה לשעבר , צילום: בלומברג

הפרשה שבה מעורבת פורשה, נוגעת בין היתר למה שמתואר בתקשורת הגרמנית כ"חומר הנוגע  למסיבות, נסיעות מותרות פרטיות של בכירים בחברה במטוסי החברה, שימוש ברכבי חברה ונהגי חברה ואיחור בתשלומי מס".

הפרסומים בגרמניה מדגישים אירוע אחד במיוחד: מסיבת יום הולדת למולר שעלות גבוהה מאד, עד שנדרש תיקון בדיווחי המס של פורשה כדי להכיל את עלויותיה מבחינת הצהרה על היקף ההוצאות לצורך החזר מס.

הפרשה שבה פורשה מעורבת אינה היחידה הנוגעת לאורח חייהם הראוותני של בכירי תעשיית הרכב העולמית. בחודש שעבר פורסם בצרפת, כי קרלוס גוהן, נשיא רנו ניסאן מיצובישי המודח, השתמש בארמון וורסאי, על חשבון רנו, לקיום חתונתו השנייה. באירוע, שהיה גם יום הולדתה של אשתו הטריה השתתפו שחקנים בלבוש תקופתי והוגשו מאכלים בסגנון לואי ה- 16. גוהן החזיר לארמון וורסאי לאחרונה את עלות האירוח שנאמדה בכ-50 אלף יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות