אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהפכה בשמים: וירג׳ין כבר לא מחייבת את הדיילות שלה להתאפר צילום: Virgin Atlantic

מהפכה בשמים: וירג׳ין כבר לא מחייבת את הדיילות שלה להתאפר

מדובר בשינוי משמעותי בתעשייה שבה מצפים לרוב מהדיילות להשקיע זמן ניכר במראה החיצוני שלהן; גם מנכ"ל קטאר איירווייז מכה על חטא

04.03.2019, 18:30 | שירות כלכליסט
חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק הודיעה לדיילות כי אינן מחויבות יותר להתאפר לטיסות. החברה אף תתחיל לספק להן מכנסיים כחלק מהמדים הרגילים - עד כה הדיילות קיבלו מכנסיים רק אם ביקשו במיוחד.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת וירג׳ין, מדובר ב"שינוי משמעותי" בתעשייה שבה מצפים לרוב מהדיילות להשקיע זמן ניכר במראה החיצוני שלהן, דבר המחייב הוצאות רבות. מרבית חברות התעופה הגדולות אף מכתיבות איזה איפור יש לקנות וכיצד לשים אותו. יש לציין כי בחברות הלואו קוסט כמו איזיג'ט וריאנאייר החוקים הרבה פחות נוקשים.

דיילות של וירג דיילות של וירג'ין אטלנטיק עם ריצ'רד ברנסון, מייסד החברה | צילום: Virgin Atlantic דיילות של וירג

מארק אנדרסון, סגן נשיא לענייני שירות לקוחות בחברה אמר כי הם "הקשיבו לדעות של אנשים", וכי ההנחיות החדשות "מספקות לצוות שלנו יותר אפשרויות בחירה לגבי האופן שבן הן יכולות לבטא את עצמן בעבודה".

המהלך הוא חלק מתהליך שעובר על תעשיית התעופה לקראת קידומן של יותר נשים. כך למשל, בשבוע שעבר השיק אכבר אל באקר, המנכ"ל של קטאר איירווייז - החברה שנהגה לפטר דיילות שנכנסו להיריון - את פרסי הגיוון וההכללה של איגוד התעופה הבינלאומי, שנועדו לעודד יותר אנשים להיכנס לתעשייה.

באקר, שבעבר תיאר דיילות בחברות תעופה מתחרות כ"סבתות" ובשנה שעברה אף הצהיר כי רק גבר יכול לעשות את העבודה שלו, אומר כעת שקטאר תממן את הפרסים מכיוון שהם "הכירו בצורך בגיוון רחב יותר במקום העבודה, לא רק בחברות התעופה אלא בכל התעשייה כמכלול".

לעומת זאת, בבריטיש איירוויז נחשף לאחרונה כי מדיניות השכר בחופשת הלידה מובילה לקיצוץ של 90% בשכר הדיילת, זאת על אף שהחברה דיווחה בשנה שעברה על רווחים של מעל 2 מיליארד פאונד. בחברה עדיין מחייבים את הנשים להתאפר, אך ב-2016 ביטלו את החוק שאוסר על לבישת מכנסיים. לפי ההנחיות שפורסמו ב-2015, הדיילות נדרשות במינימום לשים אודם וסומק "לטפח ולשמור" על הגבות שלהן ולהסתיר "פגמים בולטים ככל האפשר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות