אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסירות רכב בפברואר: השוק נחלש - חודש לפני עליית המחירים צילום: יובל חן

מסירות רכב בפברואר: השוק נחלש - חודש לפני עליית המחירים

על פי נתוני איגוד יבואני הרכב, כ-63 אלף מכוניות נמסרו בחודשים ינואר ופברואר השנה - ירידה של 3.5% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד; הציבור לא ממש מתלהב משלל מבצעי המכירות - למרות עליית המחירים הצפויה

04.03.2019, 17:06 | תומר הדר

מסירות הרכבים החדשים בשנת 2019 צפויות להיות חלשות, אך לא רק עקב שינויים רגולטוריים; כך, חודש לפני עליית מחירי המכוניות - הצפויה להתרחש באפריל הקרוב - הציבור לא ממש מתלהב משלל מבצעי המכירות, או מהאיומים הקובעים שאו-טו-טו מחירי המכוניות החדשות יעלו.

קראו עוד בכלכליסט

פקק תנועה בנתיבי איילון, צילום: יאיר שגיא פקק תנועה בנתיבי איילון | צילום: יאיר שגיא פקק תנועה בנתיבי איילון, צילום: יאיר שגיא

הפקקים בכבישים, הקושי להיפטר מן המכונית הישנה והצמצום בהיקף המימון לרכישת רכב עושים את שלהם, וגורמים לירידות במכירות. כך, על פי נתוני איגוד יבואני הרכב, נמסרו השנה 62,995 מכוניות בחודשים ינואר ופברואר - ירידה של 3.5% ביחס ל-65,303 מכוניות חדשות שנמסרו בתקופה זו אשתקד.

שלא במפתיע, בטבלה עצמה לא ניכרים שינויים מהותיים: יונדאי מובילה את השוק עם 11,388 מסירות של רכבים חדשים; אחריה במקום השני קיה, עם 7,828 מסירות; ובמקום השלישי, כפי שהיה בשנים האחרונות, טויוטה עם 6,517 מסירות.

על פי הערכות בענף, גם במרס הקרוב תורגש מגמת הירידה, בין היתר לנוכח העובדה שיבואנים רבים מעדיפים דווקא להחזיק במכוניות שנמצאות כעת בישראל - ולמכור אותן רק לאחר פרסום מחירוני אפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות