אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 3.5 חודשים במעצר: אושר שחרורו בערבות של נשיא רנו ניסאן תמורת 8.9 מיליון דולר צילום: בלומברג

אחרי 3.5 חודשים במעצר: אושר שחרורו בערבות של נשיא רנו ניסאן תמורת 8.9 מיליון דולר

ביהמ"ש בטוקיו אישר את שחרורו של קרלוס גוהן, המתמודד עם שלושה אישומים הנוגעים להתנהלת פיננסית בלתי תקינה - ומכחיש את ההאשמות נגדו; גוהן צפוי להשתחרר כבר היום, התביעה צפויה לערער על הפסיקה

05.03.2019, 09:17 | תומר הדר

לאחר 107 ימים בכלא, אישר הלילה בית המשפט בטוקיו את שחרורו בערבות של מנכ"ל רנו ניסאן לשעבר קרלוס גוהן, העצור מאז ה-19 בנובמבר. שתי בקשות קודמות של גוהן לשחרור בערבות נדחו. הבקשה הנוכחית שהגיש כללה הצעה שיהיה נתון כל העת תחת מעקב של מצלמות.

קראו עוד בכלכליסט

קרלוס גוהן, צילום: רויטרס קרלוס גוהן | צילום: רויטרס קרלוס גוהן, צילום: רויטרס

בית המשפט המחוזי בטוקיו קבע את סכום הערבות על 1 מיליארד ין (8.9 מיליון דולר) והורה לגוהן להישאר ביפן. על פי הדיווחים במדינה, גוהן צפוי להשתחרר כבר היום (ג'), אף שהתובעים ככל הנראה יערערו על הפסיקה. לרוב לא משחררים חשודים בערבות ביפן, והם נשארים במעצר עד לתחילת המשפט שלהם.

גוהן מואשם כי במשך שמונה שנים הצהיר בדו"חות הפיננסים של ניסאן על שכר הנמוך ב-80 מיליון דולר מכפי שהרוויח, וכי הכריח את יצרנית הרכב לשלם לאיש עסקים סעודי שסייע לו לפתור בעיה פיננסית אישית. לאחר מעצרו הודח גוהן מתפקיד מנכ"ל ניסאן.

גוהן, לשעבר מנכ"ל רנו, מכחיש את ההאשמות נגדו. בדיון שנערך בבית המשפט בינואר טען כי הדיבורים על השכר שלו הם "היפותטיים", וכי לא חלים עליהם חוקי הדיווח. עוד טען, כי החברה של איש העסקים הסעודי "קיבלה פיצוי הולם" עבור "שירותים קריטיים שהטיבו משמעותית עם ניסאן". בריאיונות שנתן מהכלא טען כי מדובר במזימה מצד מנהלי ניסאן שהתנגדו לתוכניתו למזג לגמרי את ניסאן בתוך רנו הצרפתית.

נכון היום, גוהן נדרש להתמודד עם שלושה אישומים הנוגעים להתנהלת פיננסית בלתי תקינה. במידה וימצא אשם עלול גוהן להיאסר לתקופה של עד 10 שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות