אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלירז שדה ישלם לזכייני "החקלאי" 150 אלף שקל

אלירז שדה ישלם לזכייני "החקלאי" 150 אלף שקל

בית המשפט פסק פיצוי לזכיינים שתבעו את הרשת בגין אי עמידה בהתחייבויות. טענות התובעים להטעייה מכוונת מצד שדה נדחו, אך השופטת פסקה שיוחזרו להם דמי זכיינות. שדה: סבורים שבפסק הדין נפלו טעויות, הצדק יצא לאור במחוזי"

05.03.2019, 10:27 | נווית זומר

המאבק בין אלירז שדה לזכיינים הגיע לסופו: בית המשפט חייב את רשת "החקלאי" שבבעלותו לשלם 150 אלף שקל לזכייני הרשת שתבעו אותה בגין אי עמידה בהתחייבויות.

ההליך התנהל כשנה והגיע לסיומו בסוף השבוע בבימ"ש השלום בת"א, כאשר השופטת אושרי פרוסט פסקה פיצוי בגובה 270 אלף שקל לזכיינים, שיוצגו ע"י עו"ד אורן הראל. מסכום זה קוזזו עלויות סחורה שקיבלו.

אלירז שדה בסניף של החקלאי אלירז שדה בסניף של החקלאי אלירז שדה בסניף של החקלאי

טענות התובעים למצגות שווא או הטעייה מכוונת מצד שדה נדחו, אך השופטת פסקה שיוחזרו להם דמי הזכיינות, וזאת משום ששדה הזדרז למכור זיכיונות בעוד הרשת לא הייתה בשלה: "גיוס הזכיינים הקדים את זמנו ללא שסופקה להם תשתית תפעולית מתאימה ומערך תומך כדי להתמודד עם צורכי השוק", קבעה השופטת. "בוצעו הפרות יסודיות כלפי הזכיינים הקשורות להיעדר קשר ישיר וקבוע מול החקלאים, תמחור שאינו קבוע ועוד", נפסק. במקביל לפסק הדין, דחתה השופטת את תביעת הרשת נגד הזכיינים.

אלירז שדה: "הצדק יצא לאור במחוזי"

שדה, שהקים את הרשת ב-2016, לא הצליח לעמוד בחזון שחרת על דגלו, שלפיו באמצעות שיווק ישיר מהחקלאי לרשת התוצרת תימכר במחירים מוזלים. שדה הצהיר אז על פירות וירקות "ללא פערי תיווך שערורייתיים. הצרכן לא פראייר". הכוונה הייתה לפתוח עשרות סניפים במודל זכיינות. הזכיינים טוענים שהובטח להם מחיר רכישה שנמוך ב-30% עד 40% ממחיר השוק הסיטונאי, מה שלא קרה בפועל. בכתב התביעה ציינו שהסחורה נרכשה גם מידי חברות סיטונאיות לירקות ופירות, במחיר דומה לשוק, וכי לזכיינים ולרשת נגרמו הפסדים.

בשנה הראשונה הרשת פתחה חמישה סניפים, וכיום היא מפעילה שני סניפים בלבד, בתל אביב ובמודיעין. לדברי שדה, לקראת האירוויזיון ייפתח סניף נוסף בת"א. זכייני אשקלון ואשדוד סגרו או מכרו את הסניפים, ואילו הזכיין ברמת גן התנתק מהרשת ופעל תחת מותג משלו.

שדה מסר בתגובה: "ביהמ"ש דחה את רוב הטענות הכספיות של הזכיינים, וגם על הסכום של כ-50 אלף שקל לזכיין נערער. אנו סבורים שבפסק הדין נפלו טעויות והצדק יצא לאור במחוזי. הרשת פועלת כיום בבעלות פרטית וללא זכיינים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות