אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: "קופסה שחורה" סטנדרטית במכוניות יונדאי וקיה צילום: בלומברג

בקרוב: "קופסה שחורה" סטנדרטית במכוניות יונדאי וקיה

הקונצרן הדרום קוריאני יהפוך ליצרן הראשון המתקין מערכות DVRS כציוד סטנדרטי במכוניות; מדובר במערכות המתעדות את התנהגות הנהג ואת ההתנהגות של נהגים במכוניות הסובבות אותו, באמצעות מערכות וידאו

05.03.2019, 10:31 | תומר הדר

מכוניות יונדאי וקיה יצוידו בעתיד הלא רחוק במערכת DVRS, שידועה בעולם גם כ"קופסה שחורה", כך מודיע הקונצרן הדרום קוריאני. בכך תהפוך יונדאי קיה ליצרנית הראשונה המתקינה מערכות אלה כציוד סטנדרטי במכוניותיה.

קראו עוד בכלכליסט

מרכז פיתוח של יונדאי קיה, צילום: בלומברג מרכז פיתוח של יונדאי קיה | צילום: בלומברג מרכז פיתוח של יונדאי קיה, צילום: בלומברג

מערכות DVRS הן מערכות המתעדות את התנהגות הנהג ואת ההתנהגות של נהגים במכוניות הסובבות אותו, באמצעות מערכות וידאו. לפי יונדאי קיה הדגם הראשון שיצויד במערכת DVRS כציוד סטנדרטי הוא הסונטה הבאה, שתוצג בקרוב. מערכות ה-DVRS של החברה יחוברו למערכות המולטימדיה של הרכבים ולמכשירי הסמארטפון של הבעלים - ויאפשרו הקלטה של עד שלוש שעות של מידע באמצעות מצלמות שימוקמו הן בחזית הרכב, והן בחלקו האחורי.

לפי היצרנית, תפקידה של המערכת לא יהיה בהכרח תיעוד תאונות, אלא להעניק שלוות נפש ללקוחות בעידן בו שיתופי רכב הופכים להיות יותר ויותר פופולריים, כלומר שבעל רכב יוכל לדעת מה קרה למכונית כאשר לא היתה ברשותו; כך, השירות יהיה זמין לארבעה משתמשים שונים בכל מכונית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות