אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 5 חודשים: הזוכה ב-1.5 מיליארד דולר בהגרלת הלוטו האמריקאי הגיע לאסוף את הפרס צילום: גטי

אחרי 5 חודשים: הזוכה ב-1.5 מיליארד דולר בהגרלת הלוטו האמריקאי הגיע לאסוף את הפרס

הזוכה המאושר מדרום קרולינה בחר להישאר אנונימי, ולקבל את הפרס בסכום חד פעמי של 877,784,124 דולר; לא נחשף האם מדובר בגבר או באישה, ומה גרם לו (או לה) להתמהמה כל כך עם איסוף הזכייה

05.03.2019, 11:26 | שירות כלכליסט

סוף לתעלומה: הזוכה בפרס של 1.5 מיליארד דולר בהגרלת הלוטו "מגה מיליונס" בארה"ב הגיע לאסוף את הפרס - חמישה חודשים לאחר ההגרלה עצמה.

קראו עוד בכלכליסט

  , צילום: גטי צילום: גטי   , צילום: גטי

הזוכה המאושר מדרום קרולינה בחר להישאר אנונימי, ולקבל את הפרס בסכום חד פעמי של 877,784,124 דולר, כך לפי הצהרה שפרסמה ועדת הלוטו של דרום קרולינה. הסכום המפורט הוא לפני מסים, שיעמדו על 7% עבור המדינה ועוד 24% לממשל. "אנחנו נרגשים שהזוכה הוא מדרום קרולינה ושהוא בא לאסוף את הפרס יוצא הדופן", מסר מנהל ועד הלוטו הוגאן בראון. עוד הוסיף בראון כי הם מכבדים את רצונו של הזוכה להישאר אנונימי, ולכן לא חשפו אפילו אם מדובר בגבר או אישה. גם לא נודע מה גרם לו (או לה) להתמהמה כל כך עם איסוף הזכייה.

הזוכה אסף את הפרס כחודש וחצי לפני הדליין שהוקצב. ככלל, לאחר ההגרלות לזוכים יש 180 יום לאסוף את הפרס - אחרת הוא חוזר למדינות שהשתתפו. במקרה כזה, מדינת דרום קרולינה הייתה מפסידה 61 מיליון דולר במסים. ההגרלה המדוברת התקיימה באוקטובר האחרון.

לפי הדיווחים, הזוכה האנונימי קנה את הכרטיס בהחלטה ספונטנית, והוא אפילו אפשר ללקוח אחר לעקוף אותו בתור. "מעשה קטן של אדיבות הוביל לתוצאה מדהימה", סיכמו בלוטו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות