אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיבוי והתאוששות בענן גם לעסקים קטנים ובינוניים – לפני שיתרחש 'אסון' נתונים צילום: depositphotos

גיבוי והתאוששות בענן גם לעסקים קטנים ובינוניים – לפני שיתרחש 'אסון' נתונים

החיים העסקיים ייראו לגמרי אחרת כשמיקרוסופט תספק לך שירותי גיבוי ותשקם את מערכת המחשב שלך, אם חלילה תקרוס. וכל זאת – במחיר מאוד משתלם

06.03.2019, 08:45 | בשיתוף אבנט תקשורת
כיום, לעסק קשה עד בלתי אפשרית השבתה של מערכת המחשבים למשך שעתיים, חצי יום או יום שלם. איבוד הנתונים ו/או נפילת מערכת המחשוב הם בבחינת 'אסון' עסקי שחובה להימנע ממנו.

למרות זאת, עסקים רבים אינם נותנים דעתם לנושא הגיבוי וההתאוששות מאסון (DR – Disaster Recovery) ואחרים רוכשים מערכות חומרה יקרות לגיבוי ומקדישים משאבים עצומים לתחזוקתם. לכל אלה מוצעים כיום שירותי הגיבוי וההתאוששות בסביבת הענן Azure של מיקרוסופט.

בטוח, שהחיים העסקיים ייראו לגמרי אחרת כשמיקרוסופט תספק לך שירותי גיבוי ותשקם את מערכת המחשב שלך, אם חלילה תקרוס. וכל זאת – במחיר מאוד משתלם....

הטמעת פתרון גיבוי, אבטחת מידע והתאוששות מאסון הוא היא אחת מהמשימות החשובות ביותר של מקצועני מערכות מידע ובעלי עסקים קטנים ובינוניים, אשר חייבים "תעודת ביטוח" להמשכיות עסקית בכל תנאי, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע . העובדה כי רוב המידע החיוני לפעילות העסק נמצא ברשת החשופה למתקפות סייבר מתוחכמות, לצד החשש המתמיד מתקלות בלתי צפויות ואסונות טבע, הופכים את שירותי הגיבוי וההתאוששות מאסון (DR -Disaster Recovery) למרכיבים הראשונים שמנהלים ובעלי עסקים חייבים לדאוג להם בימינו.

פלטפורמת הענן המובילה של מיקרוסופט, Azure, מספקת מגוון גדול ומושלם של שירותים שונים בכל תחומי המחשוב הארגוני, ואלה כוללים גם אמצעי אבטחת מידע וגיבוי ברמת הגבוהה ביותר. מה כולל פתרון הגיבוי וה-DR של מיקרוסופט, אשר ממצב אותו כפתרון המוביל, הנוח והמשתלם ביותר בשוק?

גיבוי ו-DR מובנים - כל השירותים בענן אחד

פלטפורמת הענן של מיקרוסופט, Azure, מציעה את פתרונות הגיבוי וה-DR (ביחד או בנפרד) כחלק מובנה ואינטגרלי בפלטפורמה ומאפשרת המשכיות עסקית כשירות ענן מנוהל במחיר השווה לכל עסק.

שירות הגיבוי של Azure כולל בין היתר ניהול אחסון אוטומטי, אפשרות להגדלת נפח האחסון להיקף בלתי מוגבל או הקטנת נפחים לפי הצורך, מספר אפשרויות אחסון, קצב מהיר של העברת נתונים, קידוד מידע, שחזור ללא צורך בעדכונים או הורדת תיקונים, ושמירת הנתונים לטווח קצר/ארוך.

מערכת ההתאוששות מאסון של Azure מאפשרת שחזור מהיר של כל הנתונים בתהליך מובנה, מוכח ומסודר שמבטיח כי העסק ימשיך לתפקד באופן רציף לחלוטין גם בעת תקלה חמורה, אסון טבע, אירוע בטחוני או כל התרחשות בלתי צפויה אחרת.

מאחורי השירותים הידידותיים אך רבי העוצמה הללו עומדת התשתית הטכנולוגית המאובטחת של חברת מיקרוסופט ששירותי הענן שלה משרתים כיום מיליוני ארגונים גדולים ברחבי העולם ובישראל. עבור עסק קטן ובינוני זו היא בבחינת הזדמנות לאמץ את מיטב טכנולוגיות הענן שאומצו על ידי הארגונים גדולים בעולם. השקט הנפשי הגלום בכך לבעל העסק הוא יקר ערך ביותר ותורם ליציבות העסק.

  , צילום: depositphotos צילום: depositphotos   , צילום: depositphotos

היתרונות של שירותי הענן

בדומה לסוגים אחרים של שירותי ענן, גם בתחום הגיבוי והתאוששות מאסון מציע הענן של מיקרוסופט שורה של יתרונות כספיים ותפעוליים:

- אין צורך לרכוש, לתפעל, לתחזק ולשדרג מעת לעת מערכות חומרה ייעודיות ויקרות לגיבוי.

- 'נעלם' הצורך לנהל מגוון של ספקים בתחום זה שהטיפול בהם גוזל משאבים רבים ודורש ידע שלא תמיד קיים בעסק.

- השירותים גמישים ומותאמים לפי הצורך: ניתן להקטין או להגדיל את נפחי האחסון על פי הצרכים העסקיים – ולשלם רק עבור הצריכה בפועל.

- השירותים מבוססים על מיטב הטכנולוגיות החדישות ביותר מבית מיקרוסופט והם מתעדכנים ומשודרגים כל העת ללא כל עלות נוספת. כך מובטח גיבוי איכותי רציף ברמת האבטחה הגבוהה מסוגה בשוק ויכולת להתמודד בהצלחה עם נוזקות, תוכנות כופר ואיומים נוספים הצצים חדשות לבקרים.

- ניתן לתפעל את המערכות ולגשת לנתונים מרחוק, באמצעות כל מכשיר, מכל מקום ובכל עת (יתרון מכריע של שירותי הענן).

עמידה בתקנות בינלאומיות לשמירה על פרטיות

בשנים האחרונות עלתה המודעות לשמירה על פרטיות המידע של הלקוחות בעולם העסקי. רשויות החוק הבינלאומיות החלו להנהיג תקנות מחמירות וקפדניות בכל הנוגע לאחסון ושימוש במידע אישי של הלקוחות, ביניהם חוק הגנת המידע GDPR שאושר לאחרונה באיחוד האירופי. על מנת לעמוד בתקנות, עסקים וארגונים בכל העולם צריכים לוודא כי הם משתמשים בכלים המעודכנים והמתקדמים ביותר בתחום. פתרונות ההגנה של מיקרוסופט תואמים לתקנות המחמירות בעולם והם מבטיחים לכל עסק עמידה בדרישות החוק במדינות המפותחות. גם מיקרוסופט עצמה פועלת על פי התקנות ומיישמת אותן בפעילות שלה.

למי מתאימים פתרונות הגיבוי וה-DR מבית מיקרוסופט?

אם אתם סמנכ"לי IT או אנשי רגולציה, שירותי הגיבוי וה-DR המובנים של Azure יחסכו לכם זמן יקר של התנהלות מול סביבה מרובת ספקים וצרכי רישוי.

עבור עסקים שבחרו עד היום פתרון DR שאינו בענן, מומלץ לערוך השוואת מחירים ולשקול מעבר לפתרון של מחשוב ענן בכל הנוגע לגיבוי וההמשכיות העסקית. פתרון DR בענן צפוי להיות משתלם יותר, משום שמדובר בסופו של דבר באופטימיזציה טובה יותר של משאבי המחשוב של העסק.

עבור עסקים שכלל לא עובדים עם ענן ו/או לא מנהלים שיגרת גיבוי ו-DR - זוהי הדרך הנכונה והבטוחה ביותר להיכנס לעידן מחשוב הענן. ראשית, מדובר במרכיב קריטי וחשוב עבור המשכיות בפעילות של העסק. שנית, גיבוי ו-DR בענן הם שירותים שלא ישפיעו על ההתנהלות היום-יומית של העסק, אך יספקו שקט נפשי רב.

פתרונות הגיבוי וה-DR של Azure מספקים לעסקים קטנים ובינוניים אפשרות לקבל שירות ברמה של תאגידי הענק, ולשמור על העסק שלהם במחיר משתלם, חודשי וגמיש.

רוצים לשמוע פרטים נוספים על שירותי הגיבוי וההתאוששות מאסון של Azure ומיקרוסופט? לפרטים היכנסו>>   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות