אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורשת אימפריית L'Oréal היא האישה העשירה בעולם עם 49 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

יורשת אימפריית L'Oréal היא האישה העשירה בעולם עם 49 מיליארד דולר

על פי דירוג פורבס, הונה של פרנסואז בטנקור מאיירס, נכדתו של מייסד אימפריית הקוסמטיקה יוג'ין שולר, צמח ב-17% מאז הדירוג של השנה שעברה. 90% מההון שלה קשור למניות החברה

05.03.2019, 12:30 | שירות כלכליסט
פרנסואז בטנקור מאיירס, היורשת של אימפריית הקוסמטיקה L'Oréal, היא האישה העשירה בעולם בזכות הון של 49.3 מיליארד דולר, כך לפי דירוג עשירי העולם של מגזין פורבס המתפרסם היום (ג'). היא האדם ה-15 העשיר בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

בטנקור מאיירס היא נכדתו של מייסד L'Oréal יוג'ין שולר ומכהנת בדירקטוריון החברה מאז 1997. היא הוכתרה בתואר האישה העשירה בעולם כבר בשנה שעברה לאחר מותה של אמה ליליאן בטנקור בספטמבר 2017. ליליאן כיכבה ברשימה השנתית של פורבס מאז החלו בדירוג ב-1987, ולאורך השנים תואר האישה העשירה בעולם התחלק בינה לביו אליס וולטון היורשת של אימפריית וולמארט.

פרנסואז בטנקור מאיירס, האישה העשירה בעולם ובמקום 15 בין כל עשירי העולם, צילום: איי אף פי פרנסואז בטנקור מאיירס, האישה העשירה בעולם ובמקום 15 בין כל עשירי העולם | צילום: איי אף פי פרנסואז בטנקור מאיירס, האישה העשירה בעולם ובמקום 15 בין כל עשירי העולם, צילום: איי אף פי

הונה של בטנקור מאיירס עלה ב-17% שהם 7.1 מיליארד דולר מאז הדירוג של השנה שעברה הודות לביצועים המוצלחים של החברה, בה היא ומשפחתה הקרובה מחזיקים 33%. לפי ההערכות, 90% מההון שלה קשור למניות החברה, שדיווחה בשנה שעברה על שיעור הצמיחה הגבוה ביותר במכירות מזה למעלה מעשור עם הכנסות של 30.6 מיליארד דולר.

בטנקור מאיירס מתגוררת בפריז ומכהנת גם כנשיאת העמותה המשפחתית טנקור שולר, שתורמת כספים לפרויקטים בתחומי מדעי החיים ומדעי החברה. היא גם סופרת שחיברה ספרים על האלים היווניים וכן ספר פרשנות על התנ"ך.

עם זאת, זמנה של בטנקור מאיירס בצמרת עלול להיות קצר. אם מקנזי בזוס, מי שעומדת בקרוב להפוך לגרושתו של האיש העשיר בעולם – מייסד אמזון ג'ף בזוס – תקבל במסגרת הסכם הגירושים ביניהם מחצית מהונו, שעומד כיום על 131 מיליארד דולר, היא תהפוך לאישה העשירה בעולם. בינתיים עד שיתברר כיצד הם מתכוונים לחלק ביניהם את הנכסים, הכל נשאר על שמו של בזוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות