אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיום שישי אסור לעשן סיגריות אלקטרוניות במקומות ציבוריים צילום: שאטרסטוק

מיום שישי אסור לעשן סיגריות אלקטרוניות במקומות ציבוריים

האיסור הוא חלק מהרחבת הוראות חדשות בחוק איסור הפרסומת והגבלת השיווק של מוצרי טבק שאושרו בכנסת היוצאת

05.03.2019, 14:33 | אורנה יפת

ביום שישי הקרוב (8.3) ייכנסו לתוקף הוראות חדשות בחוק איסור הפרסומת והגבלת השיווק של מוצרי טבק, שאושרו בכנסת היוצאת.

קראו עוד בכלכליסט

בהתאם לחוק המתוקן, שאושר בכנסת האחרונה ביוזמה משותפת של הח"כים כבל, גליק, בן ראובן ובתמיכת סגן שר הבריאות ח״כ יעקב ליצמן, כל ההגבלות הקיימות על פרסום ושיווק של מוצרי טבק יחולו על כלל מוצרי העישון ולא רק על מוצרי טבק כפי שהיה עד כה, לרבות על סיגריות אלקטרוניות ותערובות שונות לעישון שאינן טבק.

סיגריה אלקטרונית, צילום: שאטרסטוק סיגריה אלקטרונית | צילום: שאטרסטוק סיגריה אלקטרונית, צילום: שאטרסטוק

ההרחבה תחול גם לגבי החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון כך שהחל מיום שישי יחול איסור על שימוש בסיגריות אלקטרוניות (אידוי) וכן חימום טבק או עישון סיגריות שאינן מכילות טבק בכל מקום ציבורי כפי שעישון טבק אסור במקומות ציבוריים.

שינוי נוסף הוא איסור פרסום גורף של מוצרי עישון לרבות פרסום באתרי אינטרנט ובגלישה בסלולרי, איסור מתן חסות, איסור על שלטי פרסומת למוצרי עישון מעל חנויות ובתוך חנויות, למעט בתוך חנויות ייעודיות למוצרי עישון ואלכוהול.

החוק מחריג את העיתונות הכתובה שבה עדיין מותר לפרסם מוצרי עישון, אך רק פרסומת אחת בכל עיתון, כאשר על 30% משטח הפרסומת תופיע אזהרת בריאות, ועבור כל פרסומת למוצר עישון יוקצה שטח פרסום זהה עבור מודעה שבה יהיה מידע על נזקי העישון.

בעוד ארבעה חודשים ייכנסו לתוקף הוראות נוספות של החוק, בהן הגבלות על דיוטי פרי, הגבלות על סימון חפיסות מוצרי עישון בפירות או צמחים וכן איסור על צעצועים או ממתקים בצורה של סיגריה. בשלב הבא, בעוד כעשרה חודשים, ייכנסו לתוקף הוראות שיחייבו עיצוב אחיד למוצרי עישון, הגדלת האזהרות לרוב שטח החפיסה, והסתרת מוצרי עישון וחפיסות סיגריות בנקודות המכירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
אנחנו לא במדינה חופשיה ודמוקרטית
ליצמן תתבייש לך וגם המדינה צריכה להתבייש מוצרי אידוי לא רעילים בכלל וכמונשאחד מהחברה אמר פה במקום לעודד אנשים לעבור לסיגריה האלקטרונית הם תופסים את המעשנים מהביצים. זו לא מדינה דמוקרטית המדינה בצורה מאוד מתחמנת תופסת את המעשנים בביצים ואוסרת על דברים שלא קשורים בכלל למוצרי טבק ובעצם על אפינו וחמתנו אזרחי המדינה הם מונעים מאיתנו את ההרגשה שאתה עם חופשי בהמנון המדינה להיות "עם חופשי בארצינו"... זה כרגע בגדר חלום ולא מציאות בושה וחרפה למדינה בושה וחרפה. אני מתבייש במדינה שלכאורה נותנת לך להיות חופש
מישהו  |  25.03.19
18.
מי מחוקק חוקים?
מדינה דמוקרטית שדואגת לבריאות האזרחים.. מיעוט קטן במדינה שנמצא קצת מעל לאזרח הפשוט מחליט על דברים שלא להאמין. החוק הזה הוא בחירה סלקטיבית של השלטון, שהושפעה בצורה חזקה מירידת המיסים מחברות הטבק בישראל. נוזלי הסיגריה האלקטרונית אינם חלק מהרווח של המדינה בגלל שלא נכנסים לקטגוריה של מיסוי הטבק, לכן המדינה מנסה בכל הכח לצמצם את הצריכה של מוצרים אילו. הכל בסופו של דבר הוא כסף, וכן העליה במחירי הטבק היא בעצם תגובה ישירה של המדינה על ירידת הצריכה של עלי הטבק ומעבר לאלטרנטיבה פחות מזיקה. מצחיק, ילדים..
לא משנה  |  08.03.19
לכל התגובות