אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) התפטר צילום: רויטרס

יו"ר מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) התפטר

סקוט גוטליב, שמונה לתפקיד לפני שנתיים בלבד, הגיש את התפטרותו לנשיא טראמפ; נלחם נגד עישון סיגריות אלקטרוניות בקרב קטינים והתמכרות אמריקאים למשככי כאבים; טרם מונה לו מחליף

05.03.2019, 22:48 | שירות כלכליסט

סקוט גוטליב, יו"ר מינהל התרופות והמזון בארה"ב (FDA) הגיש את התפטרותו לנשיא טראמפ, אחרי שנתיים בתפקיד. לדברי מקורביו, הוא החליט להתפטר מסיבות אישיות, "כדי לבלות יותר זמן עם משפחתו". לפי שעה לא מונה לו מחליף.

קראו עוד בכלכליסט

במימשל טראמפ, שבו המינויים הבכירים של סוכנויות המימשל ידועים בעמדתם נגד הרגולציה, בלט ד"ר גוטליב כמי שלא היסס להוציא הוראות פיקוח מחמירות בניגוד לאינטרסים של החברות הגדולות, שהשפעתן במימשל טראמפ גבוהה.

סקוט גוטליב, צילום: רויטרס סקוט גוטליב | צילום: רויטרס סקוט גוטליב, צילום: רויטרס

גוטליב, רופא בהשכלתו, נודע במיוחד במלחמה חסרת פשרות שניהל בחודשים האחרונים נגד תופעת העישון של סיגריות אלקטרוניות בקרב קטינים, ועם פרסום הודעת ההתפטרות קפצו מניות חברות הטבק בבורסה של ניו יורק. גוטליב הציע בסתיו האחרון תוכנית מקיפה שכוללת הגבלות על מכירת סיגריות אלקטרוניות לבני נוער, שכן לדבריו אלה עלולות להפוך דור שלם של צעירים אמריקאים למכורים לניקוטין. התוכנית נמצאת בבחינה בבית הלבן וטרם אושרה.

תחום נוסף שאיתו ניסה גוטליב להתמודד היה תופעת ההתמכרות של האמריקאים למשככי כאבים ממכרים (אופיודים), ובכך הפתיע רבים שחששו כי קשריו הקודמים עם תעשיית התרופות ימתנו את פעילותו נגד חברות התרופות. קודם למינויו היה גוטליב שותף מנהל בקרן הון סיכון שהתמחתה בהשקעות בתעשיית התרופות.

בכיר בבית הלבן מסר כי הנשיא הביע את צערו על החלטתו של גוטליב להתפטר. לדבריהם, טראמפ לא רצה שגוטליב יעזוב את התפקיד, ואף העלה אפשרות שיקבל על עצמו תפקיד אחר במימשל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות