אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד נעתר לפניית נמל אשדוד: העובדים ישובו לתת משמרות נוספות צילום: גדי קבלו

ביה"ד נעתר לפניית נמל אשדוד: העובדים ישובו לתת משמרות נוספות

לטענת החברה, העובדים נקטו ב"עיצומים פראיים" ו"אי הרישום למשמרות נוספות הוביל לאי פריקתן של 1,870 מכולות שהיו אמורות להיפרק ביומיים האחרונים ולאובדן הכנסה של למעלה ממיליון שקל״

06.03.2019, 19:42 | ליאור גוטמן

חברת נמל אשדוד הגישה אתמול (ג') בלילה פנייה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בקשה דחופה למתן סעדים ארעיים כמו גם הוצאה לצו מניעה כנגד מה שהם מכנים "עיצומים פראיים ובלתי חוקיים בהם נוקטים עובדי ציוד מכני מאז יום ראשון בערב, ומבלי שהוכרז סכסוך עבודה כדין וללא כל הודעה או התראה מוקדמת". לשביעות רצונה של הנהלת הנמל, הורה בית הדין לעובדים לחזור ולתת משמרות נוספות כדי שהנמל ייכנס לתפוקות עבודה רגילות.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת הנהלת הנמל, העיצומים בנמל התבטאו בכך שעובדי סקטור ציוד מכני אינם נרשמים למשמרות נוספות. "ערב השיבושים היו נרשמים בממוצע בין 30-50 עובדים למשמרות ב׳ ו-ג׳.המעבר בין היענות מלאה לרישום לשעות נוספות לאי היענות מוחלטת לרישום שעות נוספות מעיד באופן חד משמעי כי מתקיימים בחברה שיבושי עבודה מכוונים וברורים", אומרים שם, כאשר אי הרישום למשמרות נוספות הוביל לאי פריקתן של 1,870 מכולות שהיו אמורות להיפרק ביומיים האחרונים. כתוצאה מכך נגרם לנמל אובדן הכנסה של למעלה ממיליון שקל".

מכולות תקועות בנמל אשדוד, צילום: גדי קבלו מכולות תקועות בנמל אשדוד | צילום: גדי קבלו מכולות תקועות בנמל אשדוד, צילום: גדי קבלו

כאמור, התיאורים התיאטרליים של הנהלת נמל אשדוד מקורם בחוסר היענות של העובדים להשתבץ לשעות נוספות. נכון להיום העובדים ממלאים את מכסת השעות הקבועה להם בהסכם הקיבוצי, אולם הנהלת הנמל התרגלה שהם גם משתבצים לשעות נוספות וכשהעובדים החליטו ששעות העבודה "הרגילות" שלהם זה מה שיש להם לתת, ההנהלה נשארה עם חוסר יכולת לעבוד בקצב שהיא תכננה. והעובדים? הם אינם מחוייבים במתן שעות נוספות לרבות מכסת שעות קבועה, מה גם שהיעדר השיבוץ שלהם פוגע בהם כספית ומפחית את שכרם החודשי.

"לאחר שנכשל הניסיון לקיום הידברות עם ועד ציוד המכני, החליטה הנהלת החברה לפנות לבית הדין לעבודה על מנת להבטיח שהנמל ימשיך לספק שירות מלא וזמין ללקוחותיו והעבודה תתקיים כסדרה ובתפוקה מלאה. הנהלת הנמל רואה בחומרה את הצעדים הארגוניים שבהם נוקט ועד ציוד המכני וההסתדרות. צעדים אלו פוגעים בחברה ובלקוחותיה", סיכמו שם.

את הנהלת הנמל מייצגת עו"ד חיה ארמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות