אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מות ה-90: פרידה מלוק פרי ומהנעורים של בני דור האיקס צילום: איי פי

מות ה-90: פרידה מלוק פרי ומהנעורים של בני דור האיקס

מותו של לוק פרי משבץ, לנצח דילן מ"בוורלי הילס 90210", צובט במיוחד לבני דור האיקס: זהו הגיבור הראשון שלנו שמת כאיש מבוגר, ולא כמורד צעיר

06.03.2019, 09:31 | דנה קסלר

בשבוע שעבר הודיעה רשת "פוקס" שבקיץ הקרוב היא תקים לתחייה את "בוורלי הילס 90210", דרמת הנעורים האהובה בהיסטוריה, ששודרה מ־1990 עד 2000. בקושי חלפו כמה שעות, והכותרות התחלפו בידיעה כי אחד הכוכבים הכי גדולים של הסדרה המקורית, לוק פרי (הוא דילן מקיי), לקה בשבץ. ביום שני הוא מת בגיל 52.

דילן מקיי היה הג'יימס דין של דור האיקס: המורד האלכוהוליסט מהספסל האחורי בכיתה, האופנוען עם הצלקת על הגבה, הנפש המיוסרת, המבט החודר והבלורית המושלמת. מאז שפרש מהסדרה ניסה פרי להשתחרר מצלו הכבד של דילן ולהוכיח שהוא שחקן רציני, בין היתר על ידי גילום דמות של כומר בעל חזיונות בסדרת הכלא המוערכת "אוז" (כולל עירום פרונטלי, סמן האיכות הנודע של HBO). הוא אפילו הודיע שאם תופק תחייה של "בוורלי", אין לו עניין להשתתף בה — בניגוד לג'ני גארת' (קלי), שאנן דוהרטי (ברנדה) וטורי ספלינג (דונה), הוא לא התארח בסדרת ההמשך "90210" שעלתה ב־2008, ולצד דוהרטי, הוא היחיד שלא אישר את השתתפותו בסדרה החדשה של פוקס.

לוק פרי , צילום: איי פי לוק פרי | צילום: איי פי לוק פרי , צילום: איי פי

מצד שני, לעולם אין לדעת. ייתכן שאלמלא הטרגדיה, פרי היה מצטרף לחבריו לקאסט בסוף. אחרי הכל, "בוורלי" היתה שיא הקריירה שלו. בין הופעות אורח ופרודיות עצמיות ב"סימפסונס" ו"איש משפחה", קריירת המשחק שלו מעולם לא ממש התרוממה. על הנייר היה לו פוטנציאל להפוך לקלינט איסטווד, אך הוא גילם קאובוי מסוקס רק בסרטים של הולמרק ובקליפ של להקת הקילרז. דווקא כשהגיע הקאמבק הטלוויזיוני המיוחל, בתפקיד האבא בסדרת הנעורים "ריברדייל", פרי מת.

הטרגדיה של פרי היא שהוא לא מת בזמן. לו היה נקטף בנעוריו, היה הופך לאייקון שייזכר לנצח. אך הוא לא מת עד גיל 27, לא עלה בלהבות במכונית מירוץ, לא לקח מנת יתר ולא ירה לעצמו בפה. כוכב נעורים לשעבר שמת בגיל 52 משבץ לא הופך למיתוס.

עבור ילדי הניינטיז מותו של פרי מהדהד משהו עמוק. אנחנו רגילים שכוכבי פיפטיז וסיקסטיז מתים כמו זבובים. גם כוכבי סבנטיז ואייטיז כבר הולכים לעולמם לא מעט. אבל פרי עשה השבוע ספתח מסוכן. אם מסתכלים על הקאסט של "בוורלי", "חברים", "אלה הם חיי" או כל סדרה אחרת שדור האיקס גדל עליה — אף אחד מכוכביה הגדולים עוד לא מת. עד עכשיו.

מותו של פרי פורסם כמה שעות בסך הכל אחרי מותו של קית' פלינט מהפרודיג'י. העובדה ששתי דמויות שכל כך מזוהות עם תרבות הפופ של הניינטיז פרשו מהעולם באותו זמן, לא יכולה שלא לערער משהו אצל מי שהתבגר בעשור ההוא. אם פעם לוק פרי הזכיר לנו שלהיות טינאייג'ר זה לא קל, עתה הוא מזכיר לנו שאנחנו לא נשארים צעירים לנצח. וגם לא חיים לנצח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות