אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: הישראלים - בין התיירים המרוצים בעולם צילום: גטי אימג'ס

מחקר: הישראלים - בין התיירים המרוצים בעולם

על פי מחקר שהקיף 3.5 מיליון ביקורות שפורסמו על מלונות ב-70 מדינות, ישראל דורגה במקום השישי ברשימת המדינות המאושרות, זאת הודות לשיעור הגבוה של דירוגי חמישה כוכבים. מי המדינה עם התיירים המרוצים ביותר, ומי עם התיירים הנרגנים?

06.03.2019, 22:23 | שירות כלכליסט
הישראלים הם בין התיירים המרוצים בעולם, כך עולה ממחקר חדש שערכו באתר RewardExpert שבחן מאילו מדינות מגיעים התיירים המרוצים ביותר ומנגד מהיכן מגיעים התיירים הרוטנים ביותר. לשם כך, עברו עורכי המחקר על 3.5 מיליון ביקורות שפורסמו על 13,410 מלונות ב-70 מדינות על ידי תיירים מ-83 מדינות ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

הביקורות מויינו על פי מספר הכוכבים שכללו, כשביקורת של חמישה כוכבים (1,384,241 מכל הביקורות שנבדקו) הוגדרה כ"אושר" מוחלט, בעוד שביקורות של כוכב אחד או שניים (955,754 ביקורות בסך הכל) מעידות על "נרגנות" מוחלטת.

תיירים שבדים בתל אביב, צילום: שאטרסטוק תיירים שבדים בתל אביב | צילום: שאטרסטוק תיירים שבדים בתל אביב, צילום: שאטרסטוק

ישראל דורגה שישית ברשימת המדינות ה"מאושרות", זאת הודות לשיעור גבוה במיוחד של דירוגי חמישה כוכבים – 51.24% מכל הביקורות בהשוואה לממוצע הכללי של 38.55% – מספיק כדי להעניק לישראלים את המקום הראשון, אך העדר דירוגים של ארבעה כוכבים הותיר אותנו במקום השישי בלבד.

תיירים מרוסיה (ארכיון), צילום: עמית שעל תיירים מרוסיה (ארכיון) | צילום: עמית שעל תיירים מרוסיה (ארכיון), צילום: עמית שעל

בעקבות זאת רוסיה זכתה בתואר המדינה עם התיירים המרוצים ביותר. מבין 70,755 הביקורות שפרסמו תיירים מהמדינה 46.16% היו בעלי דירוג חמישה כוכבים. התיירים הרוסים גם היו נדיבים עם דירוגי ארבעת הכוכבים (16.61%). לעומת זאת, פחות מ-5% מכלל הביקורות היו עם כוכב אחד או שניים. שאר המדינות השמחות כוללות את סרביה, לבנון, אוסטרליה ובלארוס שסוגרת את החמישייה הראשונה. אחרי ישראל מדורגות גיאורגיה, ירדן, ארה"ב וקולומביה.

בצד השני של הסקאלה מתברר כי הספרדים הם התיירים הנרגנים בעולם, זאת על אף המוניטין שיצא למדינה כמקום רגוע וזורם. התיירים הספרדים השאירו את השיעור הגבוה ביותר של דירוגי כוכב אחד או שניים (11.73%), והם גם לא חסכו בשלושה כוכבים (18.68%). נרגנים נוספים הם אירלנד, איסלנד, איטליה, בולגריה, זימבבואה, דנמרק, טורקיה, איראן וליטא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות