אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקנים את הטעות: מורגן סטנלי מורידים חזרה המלצה על טבע

מתקנים את הטעות: מורגן סטנלי מורידים חזרה המלצה על טבע

אנליסטים של בנק ההשקעות מורידים את ההמלצה על מניית הפארמה, מ'תשואת יתר' ל'תשואת שוק': 'השוק כבר מתמחר את האפסייד הפיננסי העתידי'; לפני 4 חודשים המליץ מורגן סטנלי על מניית טבע במחיר יעד של 27 דולר - המניה הידרדרה מאז מ-22 ל-17 דולר

06.03.2019, 14:51 | מיקי גרינפלד

הורדת המלצה לטבע: אנליסטים של בנק ההשקעות מורגן סטנלי מורידים היום (ד') המלצה על מניית טבע, מ'תשואת יתר' ל'תשואת שוק'.  

קראו עוד בכלכליסט

"טבע צריכה לספק אפסייד פיננסי ברבעונים הבאים לאחר הקיצוצים בעלויות והתחזית השמרנית שלה לגבי הקופקסון.. ואולם אנו מאמינים שהשוק כבר מתמחר את רוב האירועים האלה בפרמיה שלו על שווי המניה. אנחנו מאמינים שטבע צריכה יותר מצמיחה שנתית חזקה על מנת לדחוף את הביצועים שלה", כותבים במורגן סטנלי.

מורגן סטנלי העלה ב-5 בנובמבר (כשנה לאחר כניסתו של קאר שולץ לתפקיד המנכ"ל) את ההמלצה על טבע מ'תשואת שוק' ל'תשואת יתר', וקבע למניה מחיר יעד של 27 דולר – מחיר היעד שיקף בשעתו פרמיה של 20% על שווי המניה, שעמד אז על סביב 22.5 דולר.

ההמלצה התבררה כטעות - מאז שניתנה נרשמה הידרדרות במניה, בשלב ראשון כחלק מהירידה הכוללת שנרשמה בשווקים בסוף השנה ובהמשך בשל הדוחות החלשים והתחזית המאכזבת. מחיר השוק של טבע בנעילה אתמול עמד על  16.73 דולר בלבד. 

קאר שולץ מנכ"ל טבע , צילום: סיון פרג קאר שולץ מנכ"ל טבע | צילום: סיון פרג' קאר שולץ מנכ"ל טבע , צילום: סיון פרג

בחודש שעבר פרסמה טבע את דוחות הרבעון הרביעי שלה, ולצד זאת הוציאה תחזית מאכזבת לרווח בטווח שבין 2.20 ל-2.50 דולר למניה בשנת 2019, מהותית מתחת לצפי האנליסטים העומד על 2.79 דולר למניה.

ההכנסות ברבעון הרביעי הסתכמו ב-4.559 מיליארד דולר, ירידה של 16% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017 (או 14% במונחי מטבע אמריקאי). צפי ההכנסות של השוק עמד על 4.537 מיליארד דולר. הרווח המתואם הרבעוני עמד על 543 מיליון דולר, או 53 סנט למניה, 3 סנט מתחת לצפי האנליסטים שעמד על 56 סנט למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ברצינות : מה שוות ההמלצות האלה ? כלום
גם עכשיו סביר ש 50% מההמלצות הן טעות לא מכוונת ו 50% הן סתם השערות שמבוססות על חוסר מידע אמיתי שנובע דוקא מהתנהגות והימור סטייל קזינו של מליוני משקיעים שמנתחים מהלכים בפסיכולוגיה בגרוש שאולי דוקא בתחום הזה ובעידן הזה שווה אולי מליארדים.
שי לפידות  |  09.03.19
לכל התגובות