אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי הרכבת ישביתו ביום ראשון בצהריים את קווי חיפה-כרמיאל וראשונים-לוד

עובדי הרכבת ישביתו ביום ראשון בצהריים את קווי חיפה-כרמיאל וראשונים-לוד

לטענת הוועד, הוחלט להפעיל סכסוך עבודה כי "ההנהלה מנסה בכוחנות להוציא סידור עבודה המסכן את הנהגים ואת ציבור הנוסעים"

06.03.2019, 17:26 | ליאור גוטמן

ועד עובדי רכבת ישראל הודיע לפני זמן קצר (ד') להנהלת החברה כי "הוחלט להפעיל את סכסוך העבודה בחטיבת נוסעים ולנקוט בעיצומים, לאור העובדה שההנהלה מנסה בכוחנות להוציא סידור עבודה מסוכן בטיחותית המסכן את הנהגים ואת ציבור הנוסעים".

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העיצומים, החל מיום ראשון בשעה 14:00 לא יפעלו קווי הרכבת בקו ראשונים-לוד ובקו כרמיאל-חיפה. בוועד מדגישים כי העיצומים יחלו בצהריים כדי להתחשב בציבור החיילים הנוסעים ברכבת בשעות הבוקר.

ארכיון, צילום: YNET ארכיון | צילום: YNET ארכיון, צילום: YNET

עוד אומרים בוועד כי "סידור העבודה שהנהלת הרכבת מבקשת להוציא אל הפועל אכן ייצא מחר כמתוכנן, ומתוך דאגה לשלומם ולבטיחותם של הנוסעים, אנו ממליצים לציבור שלא לנסוע כלל בכל קווי הרכבת בכל רחבי הארץ".

בית הדין לעבודה קבע ביום שישי שעבר שסידור העבודה החדש של נהגי רכבת ישראל, עם תוספת השעות הנדרשת, ייכנס לתוקף מיידית. ההחלטה ניתנה לאחר שהנהלת החברה ניסתה בשבוע שעבר לשנות את הסידור עם דרישה להגדיל בכחצי שעה בממוצע את מספר השעות שנהג מבצע בכל משמרת, פעולה שהוועד הגיב עליה בשביתה איטלקית.

שוב תקלות בקו ירושלים-נתב"ג

ואם הסכסוכים עם ועד העובדים לא מטרידים מספיק את הנהלת החברה, התקלות בקו החצי חשמלי בין ירושלים לנתב"ג  חוזרות להציק לנוסעים: בהנהלה מדווחים כי לפני שעה קלה, רכבת שיצאה מתחנת ירושלים נבון בשעה 17:00, נעצרה במשמר איילון עקב תקלת לחץ אוויר. "לאחר כחצי שעה דקות התגבר צוות הרכבת על התקלה והרכבת המשיכה בדרכה. בשל האירוע בוטלה הרכבת של שעה 17:31, מנתב"ג, ושל שעה 18:00 מירושלים נבון. אנו מתנצלים בפני הנוסעים על חוסר הנוחות", מסרו מהרכבת.

משרד האוצר: "אנו עומדים בכלל הסיכומים וההתחייבויות. צר לנו כי ההסתדרות בוחרת לשבות ולפגוע בחולים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
צו דחוף
אלף בתחילת דברינו המנכל שחר אוהב ומשתף פעולה לאור מה שקרה לו ולהמשך שבית משפט יוציא לאישה שהורסת את הרכבת גילה אדרעי צו דחוף היום לא יתכן שאישה כזאת הרסנית ולא מועילה לשום כלום ועושה נזק לציבור ונזק לעובדים לא מריחים אותה המיידית האמת שהיא לא למדה מהעבר לועד עובדים צריך להיות דרך משותפת ביחד עם ההנהלות כדאי להשיג יתרונות ותוספות לעובדים אבל האישה הזאת חזרה כנקמה להנהלה כנקמה להסתדרות ולא משיגה שום כלום דן הראל היקר שידע מלחמות כבוד השר מר כץ שלא רואה ממטר יושב ראש ההסתדרות החדשה בן דוד ☺☺☺☺☺☺☺☺☺
ציבור שאיכפת לו  |  07.03.19
לכל התגובות