אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמונות ראשונות של מטוס ראש הממשלה

תמונות ראשונות של מטוס ראש הממשלה

המטוס שעובר השבחה בחטיבת המטוסים של התעשייה האווירית סמוך לנתב"ג, צפוי לעבור טיסות מבחן בשבועות הקרובים. לפני כשלוש שנים נרכש המטוס מחברת המטען האמריקאית CAM במטרה לשמש כ"אייר פורס 1 הישראלי"

06.03.2019, 22:39 | איתי בלומנטל
מטוס ראש הממשלה שנבנה סמוך לנתב"ג נחשף היום (ד') לראשונה. בתמונות שהגיעו לידי ynet נראה מטוס הבואינג 767 שעתיד לשמש את ראש הממשלה בטיסותיו בעולם, מחוץ לסככת התעשייה האווירית סמוך לנתב"ג, כחלק מההכנות לקראת טיסות המבחן שהוא צפוי לעבור בשבועות הקרובים.

אם לשפוט לפי תמונות המטוס, נראה כי כניסתו לתפקיד ה"אייר פורס 1" הישראלי צפויה רק בעוד כמה חודשים, בין היתר מאחר והוא טרם נצבע.

המטוס החדש המטוס החדש המטוס החדש

בחודש שעבר נחשפו הפרטים על זהות המטוס שנחת בישראל מאוהיו שבארצות הברית ב-22 ביולי 2016 ומאז נעלם מהמאגרים התעופתיים. המטוס, ששימש במשך שנים רבות את חברת התעופה האוסטרלית "קוואנטס" ומציין בימים אלו 18 שנות שירות באוויר, עובר השבחה בחטיבת המטוסים של התעשייה האווירית.

בינואר 2016 נרכש המטוס על ידי חברת המטען האמריקאית CAM שתכננה להסב אותו למטוס מטען ואף רשמה אותו ברשות התעופה האמריקאית, אולם לבסוף הוא נרכש ממנה על ידי מדינת ישראל.

רישום המטוס נמחק ממאגרי ה-FAA האמריקאי והוא נרשם תחת רישום ישראלי ברשות התעופה האזרחית בספטמבר 2017.

בגרסת המטוס שיותאם לראש הממשלה יותקנו 116 מקומות ישיבה, חלקם מושבי מחלקת עסקים, במקום התצורה המקורית שכללה 221 מקומות במחלקת תיירים ו-30 מושבים במחלקת עסקים.

לפני כחודש פורסם כי מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, יבדוק את תהליכי קבלת ההחלטות לרכישת המטוס. במכתב ששיגר למשרד ראש הממשלה הודיע שפירא כי בעקבות תלונות שקיבל משרדו הוא הנחה את חטיבת הביקורת במשרד להתחיל בבדיקה. בין השאר יבדוק המבקר את המידע שנאסף קודם להחלטה לרכוש את המטוס שעלותו הכוללת מוערכת ביותר מחצי מיליארד שקל. הבדיקה תכלול גם את כל הליך קבלת ההחלטות שהוביל להחלטה הסופית.

במכתב ששלח, נכתב כי ייבדקו כל השינויים בתקציב למימון רכישת המטוס החל מהתכנון המקורי. כמו כן, ייבדקו יחסי הגומלין בין הגופים השונים שהיו מעורבים בפרויקט הרכישה. ההחלטה העקרונית לרכוש את מטוס ראש הממשלה התקבלה במאי 2014 על ידי הממשלה הקודמת בראשותו של בנימין נתניהו, על סמך המלצה של ועדה ציבורית בראשות שופט בית המשפט העליון לשעבר אליעזר גולדברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות