אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיר בשביתה: אילת מחריפה את המאבק בסגירת שדה דב צילום: אוראל כהן

עיר בשביתה: אילת מחריפה את המאבק בסגירת שדה דב

ראשי הערים אילת ות"א יכריזו היום על מצב חירום: "הסגירה תחנוק את אילת ותגרום לקריסה כלכלית"; ביום שלישי הבא: החנויות והמסעדות ייסגרו, הלימודים יקוצרו ולא יהיו מוניות או אוטובוסים

07.03.2019, 08:15 | דני שדה

ראשי העיריות תל־אביב ואילת יקיימו היום מסיבת עיתונאים, בה יכריזו על מצב חירום בשל סגירת שדה דב ב־1 ביולי. לטענתם, סגירתו תחנוק את אילת ותגרום לקריסתה הכלכלית. כאות מחאה, העיר תושבת ב־12 במארס, יום שלישי הבא.

קראו עוד בכלכליסט

בניין עיריית אילת, צילום: Anna Kudryavtseva בניין עיריית אילת | צילום: Anna Kudryavtseva בניין עיריית אילת, צילום: Anna Kudryavtseva

לפי התכנון, ב־10 בבוקר ביום שלישי העיר תיסגר על כל שעריה - באוויר, בים וביבשה, כולל מעברי הגבול. ב־8 ייפתחו הלימודים בשיעורים שיעסקו במאבק, ובשעה 11 תושבת גם מערכת החינוך, למעט גני הילדים והחינוך המיוחד. בני הנוער יצעדו בליווי המורים לאורך שדרות התמרים עד למקום ההפגנה, והורים לתלמידים הצעירים יותר יתבקשו לאסוף אותם ולהצטרף להפגנה.

לשביתה יצטרפו מרכזי הקניות בעיר, חברת אגד, נהגי המוניות, ועדי עובדים של כל החברות והארגונים, עובדי בית החולים, עובדי העירייה והעומד בראשה מאיר יצחק הלוי, עובדי משרדי הממשלה, עובדי כוחות הביטחון ועוד. קבלני העפר העובדים בשירות העירייה יחסמו את הכניסות לעיר באמצעות עשרות כלים כבדים.

ראש עיריית תל־אביב, רון חולדאי, יציג במסיבת העיתונאים היום תוכנית חלופית לגבי הבנייה באזור שאמור להתפנות, שתציע קיצוץ במספר הדירות - כך שתאפשר המשך פעילות אזרחית של השדה. לפי המתווה, שדה דב יפונה ממזרח וייבנו כ־8,000 דירות, ויושאר מסלול צר ממערב על השטח הסמוך לחוף הים - שממילא אסור לבנייה.

במסיבת העיתונאים ישתתפו גם חברי הכנסת שפועלים למניעת סגירת השדה, בהם בצלאל סמוטריץ', מיקי לוי, ודוד ביטן. במכתב ששלח סמוטריץ' לראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא קורא לו לעצור את סגירת השדה. "תושבי הפריפריה כולה תלויים בשדה דב. תשאיר את נתיב האוויר פתוח ואל תיתן לפריפריה להיחנק", כתב בפנייתו, והוסיף כי תושבי הדרום הם מעבר לכל מחלוקת פוליטית.

מאיר יצחק הלוי, צילום: אוראל כהן מאיר יצחק הלוי | צילום: אוראל כהן מאיר יצחק הלוי, צילום: אוראל כהן

בתוך כך, נתניהו פנה ליועץ המשפטי לממשלה, למנכ"ל משרד הביטחון ולממונה על התקציבים באוצר וביקש שיבחנו מחדש את סגירת השדה בקיץ. מדובר בסגירת השדה הצבאי, כאשר עם סגירתו למעשה אמורה להיפסק גם הפעילות של השדה האזרחי.

גורם מקצועי בממשלה הגיב אתמול למחאה ואמר ש"התוכנית החדשה שפתאום צצה לא נבחנה והיא גם לא ישימה, שכן יש לנו התחייבות לבעלי הקרקע והמשמעות היא שיהיה צורך לפצות אותם במיליארד שקל, וכן להפסיד הכנסות של מיליארדים", אמר.

לדברי אותו גורם, רשות שדות התעופה נערכה ומוכנה לקלוט את התעופה הפנים ארצית בטרמינל 1 בנתב"ג, והרשות הבטיחה גם לתת עדיפות לתעופה הפנים ארצית ובכלל זה היסעים מהירים לרכבת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
לאילתים גם הוצאת השדה מהעיר היא פגיעה אבל הרבה פחות מסגירת משדה דב
לא בדיוק עשו סקר אצל האילתים האם להוציא את שדה התעופה מהעיר ראש העיר שלהם הושפל ע"י ראש הממשלה לא שם עליו פס מבחינתו הוא גזר את הסרט על ה 1.7 מילארד מצטלם מצוין לבחירות, מבחינת טיסות פנים אין שום יתרון רק חיסרון בסגירה של השדה באילת יותר זמן הגעה יותר סרבול יותר יקר אבל סגירת שדה דב השדה המרכזי לטיסות פנים בישראל זה כבר ליגה אחרת זה מכה קשה מאד שבאמת תגרום נזק כבד וארוך טווח לאילת ולסביבה בהרבה תחומים הקשקושים של כמה ברשות שדות התעופה שבן גוריון זה תחליף זה בולשיט בריבוע שלא יעבדו אליכם אני טסתי כבר כמה פעמים גם דרך שם ממש לא צריך את המדיה או המידע שלהם מכיר באופן אישי משום מה אני תמיד טס דרך שדה דב וכך רוב האנשים שטסים בטיסות פנים אם בן גוריון היה תחליף ראוי אז כולם היו עוברים אליו זהו קשקוש רק על המסלול המטוס יכול להתגלגל יותר מאיזה רבע שעה ולפעמים אתה יכול להיתקע הרבה יותר ויש לזה סיבה חוץ מזה גם המתנה ארוכה לאוטובוס נסיעה לטרמינל המתנה לשאטל נסיעה ארוכה מטרמינל לטרמינל בהנחה שאתה רוצה רכבת והיא לא בדיוק בשביתה ואם אתה בדרך לטיפול האונקלוגי עבורם סגירת שדה דב זה גובל בטרגדיה
דרומי  |  07.03.19
10.
צבועים הביתה
צבועים כאלה סגרו את השדה באילת ומתבכיינחם שרוצים לעשות בתל אביב אותו דבר? כמו שהפריע להם יש המון שכונות מגורים של עשרות אלפי אנשים צמוד לשדה שפוגע מבחינת רעש, זיהום אוויר רעיל, חסימת קו החוף וגישה רגלית אליו. הגיע הזמן לשחרר שדה תעופה בכל העולם לא נמצאים בתוך העיר.
יאללה  |  07.03.19
לכל התגובות