אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרור נגל מנכ"ל אזורים מסיים את תפקידו צילום: אוראל כהן

דרור נגל מנכ"ל אזורים מסיים את תפקידו

נגל החל את תפקידו באזורים לפני 6 שנים לאחר תקופה של חוסר יציבות והחלפת מנהלים בחברה; לאחרונה מתח ביקורת חריפה על תכנית מחיר למשתכן ועם היוודע דבר עזיבתו מפלגת כולנו זקפה זאת לזכותה

07.03.2019, 18:37 | דותן לוי

דרור נגל, מנכ"ל אזורים בשש השנים האחרונות מסיים את תפקידו. נגל החל את תפקידו בפברואר 2013 לאחר תקופה ארוכה שבה החברה סבלה מחוסר יציבות תחת הבעלות של שעיה בוימלגרין וסבלה מחילופים מהירים של מנהלים. נגל החליף בתפקידו את אופיר גרינברג ולאורך כל התקופה שימש בתפקידו תחת היו"ר הרשי פרידמן אשר רכש את השליטה מבוימלגרין ומחזיק ב-64% מאזורים. בתפקידו הקודם שימש נגל כיו"ר חברת קרנות הנאמנות של מנורה מבטחים פיננסים.

קראו עוד בכלכליסט

דרור נגל , צילום: אוראל כהן דרור נגל | צילום: אוראל כהן דרור נגל , צילום: אוראל כהן

בתקופתו של נגל, אזורים מיקדה את פעילותה בתחום המגורים ואף מכרה נכסים היסטוריים אשר אינם בליבת הפעילות שלה. בשנים האחרונות בין היתר בשל תוכנית מחיר למשתכן והמחסור בקרקעות, אזורים בניהולו נכנסה אל תחום ההתחדשות העירונית בערי המרכז, והחברה צברה פרויקטים בהיקף של כ-10 אלף יח"ד בשלבים שונים. כמו כן, החברה בונה לתחום הדיור להשכרה כ-900 יח"ד בבת ים, באור יהודה ובראשל"צ.

בתקופתו של נגל, הוחלט על העלאת שכרו של היו"ר הרשי פרידמן ל-160 אלף שקל לחודש ובנוסף, אושר לו בונוס שנתי מקסימלי בסכום של עד מיליון שקל בשנה. כמו כן, בתקופה הקרובה יתכנסו חברי הדירקטוריון של אזורים לדון על הארכת תנאי העסקתו של פרידמן ונראה כי הוא זוכה בכך לתמיכה של הדירקטוריון. בנוסף, יתבקשו חברי הדירקטוריון לאשר לחתנו ג'ק קליין תוספת שכר שתגיע ל-15 אלף דולר לחודש (תוספת של כ-7,000 דולר למשכורתו הנוכחית) על מנת להמשיך להעניק לאזורים שירותי ייעוץ ושיווק בפרויקט יונקרס של החברה בניו יורק.

בתקופה האחרונה מתח נגל ביקורת חריפה על תוכנית מחיר למשתכן, ובראיון ל"כלכליסט" אמר בין היתר, כי מדובר בקטסטרופה ברמת המאקרו, היות ולתכנית הקצו 15 מיליארד שקל, הקצאה שגויה לדעתו ולא יעילה של משאבים. עוד אמר נגל, כי התוכנית רק יוצרת פערים כלכליים ומגדילה את הסיכון לזוגות הצעירים. נגל אף התייחס באופן ישיר לכחלון ואמר כי ההסבר של כחלון לזוגות הצעירים המתוסכלים יהיה "שבשנים האחרונות הגיעו כל מיני דרור נגל'ים, גרפו רווחי עתק והזניקו את המחירים, והוא בסך הכל ניסה לעזור לפתור את הבעייה שיצרתם".

בהמשך לדבריו של נגל כחלון הטיח בו ביקורת שכנגד, וכעת לאחר היוודע דבר עזיבתו פרסמה מפלגת כולנו בטוויטר: "מי שיצא נגד מעמד הביניים ונגד הזוגות הצעירים משלם בכסאו. מציעים למפלגת לבן לבן ואבי ניסנקורן להפנים: מי שיפגע בפרויקט הלאומי "מחיר למשתכן" ישלם מחיר ציבורי יקר". יחד עם זאת ל"כלכליסט" נודע כי אין קשר בין עזיבתו של נגל למחלוקת המתוקשרת עם כחלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות